Kiedy warto wezwać pomoc drogową?

Kiedy warto wezwać pomoc drogową?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Często w trasie, szczególnie tej dłuższej, zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Co więc zrobić, kiedy spotka Cię takie nieprzyjemne zdarzenia, jak awaria? Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pomocy drogowej. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto ją wezwać.

W jakich sytuacjach pomoc drogowa jest absolutnie niezbędna?

W niektórych sytuacjach na drodze, szczególnie na autostradzie lub drogach szybkiego ruchu, autopomoc, taka jak na przykład pomoc drogowa S8, jest wręcz niezbędna. Koniecznie należy ją wezwać chociażby w przypadku awarii samochodu. Jeśli więc odczuwasz problemy ze skrzynią biegów, opona w Twoim samochodzie pękła, na desce rozdzielczej pojawiła się świecąca na czerwono kontrolka, akumulator się rozładował lub pojawiły się problemy z zawieszeniem, to koniecznie zatrzymaj się i zadzwoń po pomoc.

Z pomocy drogowej możesz także skorzystać w momencie, kiedy zabraknie Ci paliwa w baku. Jest ona nieoceniona także w przypadku kolizji i wypadków na drodze. Pomoc drogowa udzieli niezbędnego wsparcia i dotrze na miejsce błyskawicznie, od razu po telefonie do dyspozytora i zgłoszeniu sytuacji. Dzięki temu nie musisz martwić się naprawą usterki i niezbędnymi formalnościami. Co jednak zrobić, kiedy taka przykra sytuacja będzie miała miejsce w nocy? Wtedy na pomoc przychodzi pomoc drogowa 24h.  

Holowanie samochodu w ramach autopomocy

W ramach pomocy drogowej możesz liczyć nie tylko na błyskawiczną naprawę usterki w miarę możliwości, transport czy realizację niezbędnych formalności, ale także na holowanie Twojego pojazdu. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku większych kolizji lub awarii, kiedy naprawa uszkodzonego samochodu lub innego pojazdu jest niemożliwa do zrealizowania na miejscu zdarzenia.

Jakie pojazdy jest w stanie przewieźć pomoc drogowa S8 holowanie? Przede wszystkim samochody osobowe, ale na wsparcie mogą także liczyć kierowcy samochodów terenowych, samochodów dostawczych, samochodów ciężarowych, busów, przyczep kempingowych, motocykli oraz quadów. W ramach pomocy drogowej możliwe jest także holowanie sprzętu budowlanego, wózków widłowych, podnośników, podestów ruchomych oraz sprzętu rolniczego. Jeśli więc dalsza droga jest niemożliwa, zadzwoń po pomoc drogową, a zagwarantuje Ci ona szybki i bezpieczny przewóz.

O czym należy pamiętać, dzwoniąc po pomoc drogową?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać w momencie wzywania pomocy drogowej na miejsce zdarzenia. Przede wszystkim zabezpiecz odpowiednio teren. Koniecznie postaw trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości – na autostradzie i drodze ekspresowej jest to 100 metrów od samochodu, poza terenem zabudowanym od 30 do 50 metrów, a w terenie zabudowanym nie dalej niż jeden 1 metr. Nie zapomnij także o włączeniu świateł awaryjnych. Jest to konieczne nawet jeśli udało Ci się zjechać na pobocze. Dzięki temu uprzedzisz innych kierowców. Jeśli już zabezpieczysz odpowiednio miejsce zdarzenia i nałożysz na siebie kamizelkę ochronną, zadzwoń po pomoc i poczekaj na wsparcie.

Zdj. główne: Andreas M/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*