Jakie leki zabrać ze sobą w dłuższą trasę samochodem?

W drodze
Jakie leki zabrać ze sobą w dłuższą trasę samochodem?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje są okresem, kiedy często podróżujemy. Jednak należy pamiętać też o innych aspektach, które są równie ważne jak przyjemność z trasy. Wybierając się w dłuższą podróż, warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki.  

Dlaczego warto zabrać leki na dłuższą podróż samochodem?

Podróżowanie autem to dla wielu osób sposób na to, żeby dobrze spędzić czas na rozmowie czy podziwianiu pięknych widoków. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie leki, aby podróż przebiegała bezproblemowo.

Niemal każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na to, aby wybrać się na dłuższą podróż, w trakcie jazdy spotkał się na przykład z zawrotami głowy, bólem brzucha, czy innymi niespodziewanymi objawami. Aby uniknąć takich nieprzyjemności, powinniśmy się dobrze przygotować. W grę często wchodzą również problemy związane z indywidualnymi przypadłościami, na przykład alergiami. 

Jakie leki zabrać ze sobą do samochodu – preparaty pomagające zwalczyć objawy choroby lokomocyjnej

Absolutną podstawą, jeżeli chodzi o podróż samochodem, są leki na chorobę lokomocyjną. To właśnie takie medykamenty są najczęściej potrzebne podczas jazdy autem. Mogą być one podawane w różnej formie – kropli, opasek akupresurowych, syropów lub tabletek. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz, warto najpierw przetestować, czy dany produkt działa. Warto zrobić to w trakcie nieco krótszej podróży. 

Dlaczego tak naprawdę pojawiają się problemy z chorobą lokomocyjną? Są one zwykle powodowane tym, że mózg nie radzi sobie z ilością zróżnicowanych sygnałów – dotyczą one m.in. prędkości jazdy, szybkości zmieniającego się obrazu, wstrząsów i przede wszystkim stałej pozycji ciała. Skutkiem są znane dla wszystkich osób, które cierpią lub zmagały się z tą przypadłością objawy – zawroty głowy, nudności i wymioty.

Ból głowy w trakcie jazdy? Są na to konkretne sposoby

W trakcie jazdy, czy to w przypadku pasażera, czy kierowcy mogą pojawić się bóle głowy. Jest to często związane ze zmianą ciśnienia lub brakiem dostępu do świeżego powietrza. Zdarza się także, że do tych objawów dochodzi zmęczenie i osłabienie. 

W takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem jest nie tylko spożycie odpowiedniej pastylki, ale także otworzenie okien i przewietrzenie auta, a w niektórych przypadkach postój. Postój jest szczególnie wskazany, jeżeli te dolegliwości znacznie utrudniają kierowcy prowadzenie auta lub zauważył on, że jego percepcja spada. Należy w takiej sytuacji włączyć światła awaryjne i poczekać, aż stan się poprawi. 

Ból brzucha w trakcie podróży? Jakie leki zabrać ze sobą, aby go zwalczyć?

Podczas podróży może rozboleć nas brzuch. Jest on związany często z wątpliwej jakości jedzeniem, które jest serwowane w przydrożnych barach lub fast foodach. Rozwiązaniem mogą być klasyczne leki, na przykład aktywowany węgiel. Można także zastosować medykamenty o działaniu rozkurczającym, które są dostępne w formie tabletek lub kupić krople miętowe. 

Jakich leków nie może brać kierowca w trakcie jazdy?

Pomimo tego, że leki mają na celu poprawić stan zdrowia lub zlikwidować uciążliwe objawy, to nie wszystkie z nich są wskazane podczas jazdy – szczególnie w przypadku kierowcy. Do listy takich medykamentów należą takie specyfiki, które na przykład zmniejszają szybkość reakcji, ograniczają pole widzenia, a także zaburzają koordynację ruchów i powodują senność lub zmęczenie. Te aspekty są szczególnie ważne w przypadku, gdy ktoś wybiera się w długą trasę i jest kierowcą. 

Medykamenty zawierają konkretne związki, których obecność powinna zniechęcić kierowcę od ich zażycia. Do takich substancji należą opioidy, hydroksyzyna, difenhydramina, klemastyna, czy benzodiazepiny i inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Należy unikać  leków przeciwbólowych, nasennych, przeciwlękowych, czy niektórych antybiotyków ocznych. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*