Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Bateria samochodowa, jak każda część eksploatacyjna, podlega wymianie, którą należy przeprowadzić przynajmniej raz na kilka lat. To samo dotyczy oczywiście przypadków, gdy wykryjemy usterkę akumulatora. Sam proces wymiany nie powinien być bardziej skomplikowany niż podłączanie tradycyjnego akumulatora kwasowo-ołowiowego. Aby jednak przebiegł on pomyślnie i bez zbędnych kłopotów, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. W tym artykule odpowiemy na pytanie — na co uważać, kiedy chcemy wymienić akumulator żelowy w naszym pojeździe na własną rękę?
Akumulator żelowy to technologiczne rozwinięcie akumulatora kwasowo-ołowiowego, w którym kwas siarkowy wzbogacony jest krzemionką – stąd też znajdujący się wewnątrz elektrolit ma postać żelu. Dzięki temu baterie tego typu cechują się większym bezpieczeństwem użytkowania oraz odpornością na wstrząsy. Co więcej, żelowa konsystencja obniża do minimum ryzyko wycieku elektrolitu. Warto także wspomnieć o ulepszeniu elektrod w stosunku do akumulatorów kwasowo-ołowiowych – są one pokryte stopem wapniowym, co zdecydowanie zwiększa żywotność baterii.
Ze względu na swoje zalety akumulator żelowy znajduje zastosowanie w łodziach, motocyklach, czy jako urządzenia podtrzymujące napięcie, np. w karetkach.
Podczas wymiany akumulatora żelowego warto pamiętać o kilku istotnych zasadach, aby wymiana przebiegła jak najbezpieczniej i bez komplikacji.
Jeśli nie wiecie, jaki akumulator powinniście dobrać do swojego pojazdu, potrzebujecie sprawdzonego źródła, aby zakupić baterię lub po prostu nie chcecie tracić nerwów na samodzielną wymianę – na wszystkie te kwestie odpowie Wam serwis Battery Point. Oferowane usługi serwisu to nie tylko możliwość zakupu akumulatora od sprawdzonych producentów, profesjonalnego doradztwa czy wymiany i podłączenia akumulatora w warsztatach, ale też przeprowadzanie diagnostyki układu elektrycznego, co powinno uchronić przed zbyt wczesnym lub niepotrzebnym pozbyciem się obecnej baterii.
Fot.: materiał prasowy Klienta.