Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej? Poznaj praktyczne wskazówki!

Baza wiedzy
Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej? Poznaj praktyczne wskazówki!

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy kierowca, bez względu na to, czy jest doświadczonym zawodowcem, czy też początkującym użytkownikiem pojazdu, powinien być przygotowany na ryzyko w postaci awarii samochodu w najmniej odpowiednim momencie. Awarie samochodowe mają to do siebie, że zdarzają się często i mogą być spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak na przykład:

 • nieodpowiednie warunki atmosferyczne,
 • wypadek/kolizja,

a także czynnikami wewnętrznymi, do których zalicza się między innymi:

 • awaria silnika,
 • problemy z funkcjonowaniem układu napędowego,
 • usterki w układzie zawieszenia,
 • nieprawidłowa praca hamulców.

Pomoc drogowa. Co warto wiedzieć na ten temat… i dlaczego warto się zdecydować na tego typu usługi?

W przypadku awarii samochodu na drodze kierowca ma do podjęcia decyzję, w jaki sposób poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. W przypadku posiadania odpowiednich umiejętności i wiedzy może on oczywiście samodzielnie spróbować naprawić swoje auto. W przeciwnym wypadku lepiej wezwać pomoc drogową.

Korzystanie z pomocy drogowej to rozwiązanie, które może przynieść Ci wiele korzyści. Przede wszystkim, zapewnia ono szybkie i bezpieczne rozwiązanie problemu. Specjaliści zatrudniani w takich firmach dysponują bowiem odpowiednim sprzętem oraz wiedzą, dzięki czemu mogą z łatwością usunąć awarię. Dzięki temu kierowca nie będzie musiał tracić czasu ani podejmować próby naprawy samochodu na własną rękę.

Dodatkowo, skorzystanie z pomocy drogowej gwarantuje wygodę i spokój kierowcy. Nie ma potrzeby martwić się o sposób dotarcia do celu podróży. Pomoc drogowa jest w stanie przewieźć pojazd do najbliższego warsztatu lub innego wskazanego przez kierowcę miejsca.

Co więcej, skorzystanie z pomocy drogowej to rozwiązanie, które może być po prostu bardziej opłacalne finansowo niż samodzielna naprawa pojazdu. Firmy pomocy drogowej oferują bowiem konkurencyjne ceny za swoje usługi. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty: silna konkurencja w branży.

Usługi pomocy drogowej. Co obejmują?

Firmy w ramach świadczenia pomocy drogowej oferują szeroki zakres usług. Możemy zaliczyć do nich między innymi:

 • holowanie pojazdów osobowych, ciężarowych oraz specjalnych,
 • transport samochodów na lawecie,
 • wymiana opon, jeśli kierowca nie posiada koła zapasowego lub nie jest w stanie poradzić sobie z zaistniałym problemem,
 • dowóz paliwa (przydatne szczególnie wtedy, gdy potrzebujący znajduje się z dala od najbliższej stacji benzynowej),
 • awaryjne otwieranie samochodów,
 • pozostałe drobne naprawy mechaniczne.

Tego typu wsparcie może okazać się przydatne również w sytuacji, gdy samochód ulegnie wypadkowi, spadnie do rowu lub z innego powodu zablokuje się na drodze. W każdej z tych sytuacji można — a nawet powinno się — wezwać pomoc drogową.

Wyszukiwarka pomocy drogowej online. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jest naprawdę wiele powodów, które sprawiają, że warto skorzystać z wyszukiwarki online w zakresie pomocy drogowej. Poniżej przedstawiamy Ci jedynie kilka spośród nich:

bardzo dobra dostępność — wyszukiwarka pomocy drogowej (w tym np.https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-poznan czy https://pomocdrogowa.info) jest dostępna przez całą dobę i przez 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca w Polsce. Taki stan rzeczy oznacza, że wystarczy podać swoją lokalizację, aby znaleźć najbliższy punkt pomocy drogowej;

dostęp do szerokiej palety usług — wyszukiwarka pomocy drogowej online pozwala nam znaleźć firmy oferujące szeroki wybór usług, takich jak na przykład holowanie, naprawy, wymiana opon, dostawa paliwa czy pomoc w przypadku wypadku;

możliwość łatwego porównania cen — dzięki wyszukiwarce online jesteśmy w stanie w krótkim czasie porównać ceny oferowane przez różne punkty pomocy drogowej. Wydaje się oczywiste, że dzięki temu możemy wybrać najkorzystniejszą ofertę;

Co zrobić, by skorzystać z wyszukiwarki pomocy drogowej online?

Skorzystanie z tego typu usługi nie jest niczym trudnym. W tym celu należy wykonać następujące działania:

 • otwórz stronę internetową wyszukiwarki,
 • wpisz swoją lokalizację w pole wyszukiwania,
 • wybierz interesującą Cę usługę,
 • zobacz listę dostępnych punktów pomocy drogowej,
 • wybierz firmę, której oferta spełnia Twoje wymagania.

To już… wszystko, co musisz zrobić, by zyskać cenne wsparcie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*