Dramatyczny wypadek. Piesza wbiegła pod nadjeżdżające auto

Aktualności
Dramatyczny wypadek. Piesza wbiegła pod nadjeżdżające auto
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ku przestrodze, olsztyścy policjanci opublikowali dramatyczne nagranie przedstawiające moment, w którym siła uderzeniowa odrzuciła kobietę na kilka metrów. Na szczęście, zdarzenie zakończyło się wyłącznie mandatem w wysokości 500 zł.

Wypadek miał miejsce kilka minut przed godziną 18:00 w piątek 9 października przy ulicy Limanowskiego. Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – w przedstawionym odcinku ulicy natężenie ruchu jest wysokie, jednak nie przeszkodziło to 46-latce podjęcia ryzykownej decyzji o przedostaniu się na drugą stronę jezdni. Dziwi jednak fakt, że piesza nie była skłonna skorzystać z pobliskiego przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną.

Moment wypadku nagrała jedna ze znajdujących się w pobliżu kamer monitoringu. Jadący zgodnie z przepisami kierowca osóbowki marki Audi uderzył pieszą z impetem, który wrzucił ją na kilka metrów do przodu. Bezpośrednio po zdarzeniu z pomocą przyszli przypadkowi przechodnie, kierująca autobusem miejskim oraz kierowca osobowego Audi.

(fot. olsztyn.policja.gov.pl)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*