Jak bezpiecznie korzystać w aucie z telefonu i tabletu?

Jak bezpiecznie korzystać w aucie z telefonu i tabletu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Często urządzenia mobilne takie jak smartfon czy tablet są w samochodzie niezbędne, na przykład do nawigacji, odtwarzania muzyki lub rozmowy telefonicznej. Jak jednak robić to bezpiecznie, aby nie stwarzać zagrożenie na drodze? Podpowiadamy, jakie akcesoria i gadżety Ci w tym pomogą.

Jak przygotować telefon lub tablet do drogi?

Korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych podczas prowadzenia samochodu jest nie tylko wyjątkowo niebezpieczne i wysoce rozpraszające, ale także karane – chyba że robisz to prawidłowo i zgodnie z prawem. Jak więc przygotować swój telefon lub tablet do drogi, aby móc korzystać z nich w pełni bezpieczny sposób? Przede wszystkim ustaw telefon tak, aby Cię nie rozpraszał. Oznacza to wyłączenie wszystkich zbędnych powiadomień i dźwięków. Koniecznie korzystaj także z różnego rodzaju akcesoriów do trzymania sprzętu.

Akcesoria i gadżety przydatne w podróży

Jakie więc akcesoria i gadżety wybrać, aby korzystanie z urządzeń mobilnych podczas prowadzenia samochodu było nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne? Najlepszym rozwiązaniem są klasyczne uchwyty do tabletów i telefonów. Dzięki nim będziesz mógł bez problemu korzystać ze swoich urządzeń zgodnie z prawem, nawet w roli kierowcy. Takie uchwyt do tabletu na deskę rozdzielczą to także bardzo wygodny sposób na używanie nawigacji. Pamiętaj jednak, aby tak ustawić tablet lub telefon, żeby nie ograniczał Ci pola widzenia ale jednocześnie nie był po drugiej stronie samochodu, dzięki czemu nie będziesz musiał za każdym razem odwracać głowy, aby spojrzeć na jego ekran.

Przygotuj wszystko wcześniej

Aby zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy, należy pamiętać także, aby wszystkie niezbędne czynności związane z korzystaniem z telefonu lub tabletu w samochodzie zorganizować jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Oznacza to, że jeśli chcesz używać sprzętów mobilnych do nawigacji, to wprowadź trasę i wszystkie przystanki wcześniej. Jeśli chcesz zaś słuchać muzyki, to wybierz konkretną składankę jeszcze przed podróżą, aby nie szukać ulubionych piosenek podczas kierowania pojazdem. Jeśli zaś chcesz podczas podróży rozmawiać przez telefon, to postaraj się rozpocząć połączenie przed wyruszeniem w trasę.

Zdj. główne: 绵 绵/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*