Jak dbać o czystość w garażu?

Jak dbać o czystość w garażu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Garaż to często nie tylko miejsce postojowe dla samochodu lub motocykla, ale także warsztat lub schowek na rzeczy, które nie znalazły swojego miejsca wewnątrz domu. Warto więc zadbać o to, aby był on miejscem czystym i uporządkowanym. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Odpowiednie środki czystości i myjka ciśnieniowe

Czyszczenie garażu znacząco różni się od czyszczenia powierzchni wewnątrz domu. Warto pamiętać, że ze względu na przeznaczenie tego miejsca, niektóre zabrudzenia mogą być trudniejsze do wyczyszczenia, zwłaszcza jeśli garaż jest nie tylko miejscem dla Twojego samochodu lub motocykla, ale także osobistym warsztatem samochodowym oraz miejscem do majsterkowania. Jeśli więc chcesz, aby mimo to garaż pozostał czysty i schludny, zadbaj o dobrej jakości środki czystości, które poradzą sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami. 

Do podstawowego rutynowego sprzątania świetnie sprawdzi się chemia z Niemiec. Postaw przede wszystkim na zachodnie płyny do podłóg oraz środki do mycia okien, jeśli takowe posiadasz. Do trudniejszych zabrudzeń przydatne mogą okazać się zaś profesjonalne preparaty czyszczące, na przykład pianki czyszczące,  które natychmiast usuną nawet ciężkie zabrudzenia z różnego rodzaju powierzchni. Świetnie poradzą sobie na przykład  z brudem i plamami na dywanie i tapicerce, niestraszne są im nawet zabrudzenia z oleju i smoły. Innym produktem, który warto mieć, są także preparaty czyszczące do stali i chromu, które skutecznie zapobiegają korozji i utlenianiu.

Oprócz dobrze dobranych i skutecznych środków czystości przydatna może okazać się również myjka ciśnieniowa. Dzięki niej bez problemu usuniesz mocne zabrudzenia nawet w trudno dostępnych miejscach. Tego typu myjkę możesz z powodzeniem użyć do mycia pojazdów, bram, chodnika, płytek czy też elewacji.

Zadbaj o higienę osobistą

Oprócz czystości samej powierzchni garażu, zadbaj również o odpowiednią higienę osobistą. Praca w garażu wiąże się z różnymi zabrudzeniami, zadbaj więc, aby zawsze mieć pod ręką coś do umycia dłoni. Możesz na przykład postawić na dozowniki z mydłem lub płynem dezynfekującym, które znajdziesz na https://www.impeco.pl/. Do mocniejszych zabrudzeń możesz zaś użyć pasty do czyszczenia rąk, która wykorzystywana jest między innymi w warsztatach samochodowych. Dzięki temu praca w garażu będzie przebiegała czysto i schludnie.

Fot.: Logan Meis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*