Policja przypomina najważniejsze zasady przewożenia dzieci

Policja przypomina najważniejsze zasady przewożenia dzieci
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie, Zespół Komunikacji Społecznej przy wrocławskiej komendzie policji opublikował listę zasad przewożenia dzieci, z którymi absolutnie każdy powinien się zapoznać.

Oto zbiorcza lista zasad

Fotelik musi być dobrze dobrany zarówno do wieku, wagi i wzrostu dziecka, jak i do modelu samochodu. Co więcej, nie zaleca się także przewożenia niemowląt w odpowiednio do tego przystosowanej gondoli wózka, nawet jeśli prawo dopuszcza takie rozwiązanie.

Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie – zawsze warto kupić produkt lepszej jakości, a cena nie powinna odgrywać większej roli. Mówimy w końcu o zdrowiu Twojej pociechy!

Najbezpieczniej jest przewozić dziecko po środku tylnej kanapy, jeśli miejsce to wyposażone jest w system ISOFIX lub trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i jest na tyle szerokie, że można na nim bezpiecznie i stabilnie zamontować fotelik. Co jeśli nie dysponujesz takimi zabezpieczeniami? Zdecyduj się na miejsca za fotelem pasażera.

Dziecko jadące tyłem do kierunku jazdy jest o wiele lepiej chronione przed urazami kręgosłupa i głowy, dlatego też powinnaś robić to jak najdłużej się da. W końcu, przed wyruszeniem nawet w najkrótszą trasę sprawdź, czy pasy są w prawidłowy sposób przyczepione i nie są w nawet najmniejszym stopniu poskręcane.

Jak przypominają policjanci – Przewożenie małego pasażera w aucie wymaga od nas nie tylko postępowania zgodnego z przepisami, ale również zachowania rozwagi i najwyższych środków ostrożności.

(Photo by Alyssa Stevenson on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*