Assistance – jaki pakiet najlepiej wybrać?

Assistance – jaki pakiet najlepiej wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Assistance to ubezpieczenie, na które można się zdecydować, ale nie ma takiego prawnego obowiązku. Tak więc jest to ubezpieczenie dobrowolne, na którego wykupienie decyduje się coraz więcej osób

Warto wiedzieć, że jest to sposób na zabezpieczenie siebie i samochodu w sytuacjach awaryjnych. Przykładowo nagle zabrakło paliwa, a znajdujesz się na środku autostrady lub Twój samochód został zalany i nie jest w stanie odpalić. W takich sytuacjach nie musisz być zdany na siebie, ale możesz uzyskać profesjonalną pomoc.

Co to jest Assistance?

Ubezpieczenie Assistance jest pomocą dla kierowcy i samochodu w sytuacjach awaryjnych. Dzięki niemu możesz zyskać pomoc w naprawie samochodu, dostać pojazd zastępczy na czas naprawy lub skorzystać z hotelu, jeśli znajdujesz się daleko od domu, a Twoje auto zostanie zabrane do mechanika. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją różne pakiety, dlatego usługi, z jakich możesz skorzystać i rodzaj pomocy, jaką otrzymasz, zależny jest od tego, na jaką opcję się zdecydujesz.

Jakie usługi obejmuje ubezpieczenie Assistance?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie Assistance obejmuje konkretne usługi. Na rynku są pakiety, w których możliwe jest np. otrzymanie samochodu zastępczego, serwisowanie opon, paliwa i akumulatora. 

Warto również wiedzieć, że istnieją pakiety, dzięki którym pasażerowie i kierowca nie muszą zastanawiać się, gdzie zatrzymać się na czas naprawy samochodu, jeśli znajdują się daleko od domu. Takie ubezpieczenie może zapewnić i pokryć koszty wynajęcia hotelu.

Na co zwrócić uwagę wybierając Assistance?

Przed zdecydowaniem się na konkretna usługę, pamiętaj by koniecznie zapoznać się ze wszystkimi warunkami umowy. Sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje holowanie, a także w jakich odległościach. Dopytaj, czy ta usługa dostępna jest również, jeśli kierowca znajduje się poza granicami kraju. 

Warto sprawdzić, czy w umowie znajduje się adnotacja na temat samochodu zastępczego, a jeśli tak, to na jak długo można go otrzymać. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu usług serwisowych, jakie oferuje dany pakiet. Ważne jest również upewnienie się, że po podpisaniu umowy została włączona terytorialna ochrona ubezpieczenia.

Pakiety Assistance – jakie wybrać najlepiej?

Najczęściej podstawowy pakiet tego ubezpieczenia obejmuje pomoc w wyrazie nagłych wypadków, holowanie. Jednak przy tym trzeba pamiętać, że samochód może zostać odholowany jedynie do najbliższego warsztatu samochodowego. W takim pakiecie znajduje się również pomoc w razie rozładowania akumulatora lub uszkodzenia opon.

Dostępne są również bardziej zaawansowane zestawy, w których możliwe jest skorzystanie z holowania nie tylko w kraju, ale również za granicą, pomoc w razie kradzieży samochodu lub w przypadku nagłej awarii.

Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenie Assistance. Jest to opcja, dzięki której można poczuć się bezpieczniej na drodze w niemal każdej sytuacji.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*