Automotive Hall of Fame. Sześć niezwykle ważnych kobiet w historii motoryzacji

Aktualności
Automotive Hall of Fame.  Sześć niezwykle ważnych kobiet w historii motoryzacji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W tym artykule przedstawimy kobiety, które przełamywały bariery, by ulepszyć świat motoryzacji. Znasz je wszystkie?

Helene Rother

Helene to jedna z pierwszych kobiet pełniących funkcje projektanta motoryzacyjnego. Do zespołu General Motors odpowiedzialnego za wnętrza samochodów dołączyła pod koniec 1942 roku. Pięć lat później zdecydowała się otworzyć swoje własne studio projektowe. To właśnie Rother przyczyniła się do zmiany sposobu projektowania wnętrz pojazdów – z prostych i niewyróżniających się na te pełne elegancji.

Janet Guthrie

Marząc o zostaniu pierwszą astronautką-naukowcem, Guthrie ukończyła studia inżynierskie. Jednakże, z powodu odrzucenia wniosku przez NASA w roku 1963, zwróciła wzrok ku wyścigom samochodowym. Janet Guthrie została pierwszą kobietą, która zakwalifikowała się i wystartowała w Indy 500 i Dayton 500.

Bertha Benz

Karl Benz pomimo opatentowania motorwagenu w 1885 roku, miał problemy z wprowadzeniem go na ogólnodostępny rynek. 5 sierpnia 1888 roku Bertha Benz, żona Karla udała się na pierwszą w historii długodystansową wyprawę tym trójkołowym pojazdem. Udowodniła tym samym drzemiący w nim potencjał.

Shirley Muldowney

To pierwsza kobieta uprawniona do prowadzenia dragstera. Pomimo sprzeciwu mężczyzn i wielu przeszkód, wygrała trzy mistrzostwa świata IHRA i 18 razy zwyciężyła w NHRA.

Denise McCluggage

Denise była pierwszą dziennikarką wprowadzoną do Automotive Hall of Fame. Kobieta odnalazła swoją pasję do sportów motorowych podczas amatorskich wyścigów szosowych. Z racji wykonywanego zawodu, nie mogła relacjonować wyścigów z powodu obowiązujących wtedy przepisów – postanowiła więc dołączyć do stawki.

Alice Ramsey

Alice była pierwszą kobietą, która doświadczyła zaszczytu wprowadzenia do Automotive Hall of Fame. Zasłynęła głównie z pokonania 6115 kilometrowej podróży z Nowego Jorku do San Francisco za kółkiem pojazdu Maxwell Touring.

(Fot. By Public Domain/Bain News Service)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*