Czy przy zmianie nazwiska trzeba powiadomić ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie
Czy przy zmianie nazwiska trzeba powiadomić ubezpieczyciela?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu człowieka, dla kobiety skutkujący często zmianą nazwiska. Niestety, ta piękna chwila wiąże się z wieloma obowiązkami. O ile wymiana dokumentów jest dla wszystkich Pań jasna, to już kwestie ubezpieczeń nie są oczywiste.

Często pojawia się więc pytanie – czy po zmianie nazwiska należy niezwłocznie powiadomić ubezpieczyciela samochodu? Otóż zdecydowanie tak. Nie chodzi tu jednak o przeliczanie składki czy nową ofertę. Ubezpieczyciel nie będzie wyliczał nowej polisy tylko na podstawie nowego nazwiska właścicielki pojazdu. Po co więc taka informacja?

Problem może pojawić się podczas przedłużania polisy, sprzedaży samochodu albo ewentualnej stłuczki. Jak wytłumaczyć wtedy ubezpieczycielowi, że osoba o danym imieniu i nazwisku… nie jest już właścicielem pojazdu? Procedury w takich przypadkach bardzo się przedłużają, a firmy niechętnie patrzą na klientów utrudniających im działanie.

Z tego względu najlepiej podczas zmiany dokumentów od razu przesłać odpowiednią informację do ubezpieczyciela. W ten sposób zaoszczędzisz sobie mnóstwo nerwów i czasu.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*