Kobieta za kółkiem – dlaczego potrzebujesz OC?

Kobieta za kółkiem – dlaczego potrzebujesz OC?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew temu, co może się wydawać, kobiety wcale nie powodują większej liczby wypadków niż mężczyźni. Tego typu stereotyp bardzo często funkcjonuje jeszcze w głowach wielu kierowców, ale nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie zmienia to jednak faktu, że jako kobieta potrzebujesz ubezpieczenia OC, by czuć się bezpieczną na drodze. Sprawdź dokładnie, co da Ci wykupienie polisy.

Gdzie znaleźć najlepsze OC?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: w Internecie. Przenoszenie sprzedaży różnych produktów do sieci można było zauważyć już dużo przed pandemią, ale sytuacja związana z koronawirusem z pewnością jeszcze bardziej przyśpieszyła cyfrową rewolucję. W Internecie więc znajdziesz dzisiaj najlepsze oferty ubezpieczeniowe, pochodzące od renomowanych towarzystw, które od lat funkcjonują na rynku. Wybór odpowiedniego rozwiązania ułatwiają jeszcze bardziej specjalne kalkulatory i porównywarki. Dzięki nim szybko i bez zbędnych formalności możesz uzyskać dostęp do listy kilkudziesięciu ofert. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach direct: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-direct-2/.

Co zyskasz dzięki ubezpieczeniu OC?

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, w jakim wymiarze? Otóż ubezpieczenie OC często jest określane jako takie, które chroni sprawców. Wyobraź sobie zatem sytuację, w której powodujesz niebezpieczny wypadek lub zwykłą kolizję, a w wyniku Twoich działań cierpią materialnie lub fizycznie osoby trzecie. Bez ubezpieczenia będzie odpowiedzialna za wypłatę odszkodowań, a wszystkie koszty obciążą Twój portfel. Jeśli jednak wcześniej zaopatrzysz się w OC, wszystkimi formalnościami zajmie się ubezpieczyciel. Oznacza to, że unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań. Musisz jednak wiedzieć, że pomoc towarzystwa nie jest bezwarunkowa. W przypadku, gdy okaże się, że podczas zdarzenia byłaś nietrzeźwa, ubezpieczyciel może skorzystać z prawa do uchylenia się od odpowiedzialności.

Ile zapłacisz za OC?

Ciężko powiedzieć. Wszystko przez to, że ubezpieczyciele korzystają ze specjalnego algorytmu, który ma za zadanie oszacować ryzyko ubezpieczenia danego kierowcy i na podstawie wyliczeń ustalić proponowaną składkę. To właśnie dlatego przed poznanie oferty musisz podać na stronie ubezpieczyciela tak wiele informacji. Bez nich nie ma możliwości, by sprawdzić, jak „ryzykownym” klientem jesteś. Najważniejsze kwestie, które analizuje algorytm to:

  • wiek kierowcy,
  • stan cywilny,
  • dzietność,
  • miejsce zamieszkania,
  • historia ubezpieczeniowa,
  • marka i model pojazdu,
  • rok produkcji,
  • przebieg,
  • pojemność silnika.

Ubezpieczenie OC jest bardzo przydatnym produktem, który uchroni Cię przed konsekwencjami powszechnych sytuacji na drodze. Pamiętaj, by korzystać z Internetu i dzięki temu móc wybierać spośród atrakcyjnych cenowo ofert. Zwróć również uwagę, czy dany ubezpieczyciel nie ma pakietów OC+AC. Takie połączenie zapewni Ci kompleksową ochronę za kierownicą.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*