Czy warto w aucie montować rejestrator jazdy?

Czy warto w aucie montować rejestrator jazdy?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Akcesoria samochodowe to często spore ułatwienie dla kierowcy. Kiedyś jednym z najpopularniejszych akcesoriów bez wątpienia był GPS. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy GPS mamy w każdym smartfonie, coraz częściej ustępuje on miejsca rejestratorowi jazdy. Czym jest to urządzenie oraz czy warto z niego korzystać? Podpowiadamy, jak działa rejestrator jazdy oraz kiedy może okazać się przydatny.

Czym jest rejestrator jazdy?

Zacznijmy od tego, czym tak w ogóle jest rejestrator jazdy. Jest to bardzo niewielkie urządzenie, które nagrywa całą Twoją drogę. Rejestratory samochodowe nagrywają nie tylko obraz z trasy, to znaczy z zewnątrz pojazdu, ale często także audio z wewnątrz. Jest to więc bardzo przydatne urządzenia. Ponadto możesz zdecydować się na kamery z trybem parkingowym. Wtedy ten sprzęt będzie nagrywał otoczenie Twojego samochodu również podczas postoju – oznacza to pełne bezpieczeństwo i swoisty monitoring 24/7. Wiele kamer wyposażonych jest także w dodatkowe funkcje, na przykład alarmy bezpieczeństwa, asystenta pasa ruchu, a nawet czujniki skrętu, dzięki czemu Twoja jazda będzie jeszcze bardziej komfortowa.

Rejestratory jazdy oraz inne przydatne akcesoria samochodowe oferuje sklep elektroniczny Botland.

Zalety rejestratorów jazdy

Rejestratory jazdy mają bez wątpienia wiele zalet. Dlaczego więc warto zdecydować się na zamontowanie rejestratora w swoim aucie?

Ochrona w trakcie kolizji

Jedną z największych zalet posiadania rejestratora jazdy w swoim samochodzie jest bez wątpienia ochrona w trakcie kolizji. Kamera rejestratora uwieczni bowiem całe wydarzenie ze wszystkimi szczegółami, dzięki czemu będziesz w stanie bez problemu udowodnić, po czyjej stronie leży wina za spowodowanie wypadku. Ponadto na rynku znajdziesz również kamery o wyjątkowo dobrej jakości obrazu, dzięki czemu zarejestrowany materiał będzie mógł posłużyć jako dowód w sądzie.

Udokumentowanie podróży

Mimo że rejestratory samochodowe kojarzą się głównie z nagrywaniem kolizji, wypadków lub innych dziwnych sytuacji na drogach, to możesz używać go również do nieco przyjemniejszych rzeczy. Rejestrator sprawdzi się bowiem genialnie do nagrywania malowniczych tras oraz pięknych krajobrazów, które mijasz.

Poprawa stylu jazdy

Rejestratory są także dobrym akcesorium dla młodych kierowców (ale nie tylko!), którzy chcą poprawić swój styl jazdy. Oprócz wielu dodatkowych funkcji, które posiada rejestrator i które same w sobie zwiększają komfort prowadzenia samochodu, również nagranie wideo z każdej podróży może mieć charakter materiału edukacyjnego.

Zdjęcie główne: pexels.com/jae park

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*