Kierowca bez prawa jazdy holował lawetę z osobówką, na której siedziało troje dzieci

Kierowca bez prawa jazdy holował lawetę z osobówką, na której siedziało troje dzieci
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

4 czerwca na drodze krajowej numer 94 w Zgłobicach doszło do nietypowej interwencji funkcjonariuszy z wydziału drogowego. Zatrzymany do kontroli drogowej kierowca holował lawetę z innym pojazdem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dzień wcześniej stracił prawo jazdy…

Sytuacja rozegrała się w piątkowe przedpołudnie, 4. czerwca 2021 roku. Policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy policji kontrolowali ruch, gdy tuż po godzinie 10:00, zauważyli czarnego Passata poruszającego się w kierunku Tarnowa z przyczepioną lawetą.

Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę, ponieważ zauważyli, że w samochodzie znajdującym się na lawecie znajdowały się trzy osoby, w tym dwójka dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wszyscy zgromadzeni okazali się być mieszkańcami województwa podkarpackiego.

Czynności służbowe wykazały inne nieprawidłowości. Poza przewożeniem przyczepy przekraczającej całkowity uciąg haka holowniczego, mundurowi wykazali, że kierujący dzień wcześniej stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i skierowali sprawę do sądu.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*