Dziennikarki motoryzacyjne, które osiągnęły światową karierę!

Kobiety z pasją
Dziennikarki motoryzacyjne, które osiągnęły światową karierę!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Motoryzacja to świat, który jest nieco zdominowany przez mężczyzn, lecz nie oznacza to, że nie ma w nim miejsca dla kobiet. Te również potrafią się naprawdę świetnie znać na motoryzacji. Oto dziennikarki motoryzacyjne, na które warto zwrócić uwagę.

Aldona Marciniak – specjalistka od motorsportu

Bardzo ważną częścią motoryzacji jest motorsport. Dzięki swojej popularności stanowi on świetną platformę marketingową dla wielu producentów samochodów osobowych, a w wielu seriach kierowcy ścigają się przy pomocy samochodów, które zbudowano w oparciu o auta posiadające homologację drogową. Dlatego warto zwrócić uwagę na Aldonę Marciniak, która jest prawdziwą specjalistką od sportów motorowych.

Obecnie najczęściej panią Aldonę Marciniak spotkamy w dwóch miejscach. Mowa tu o stacji Eleven Sports, w której najczęściej pojawia się jako wysłannik tej telewizji na tor i stamtąd relacjonuje przebieg wydarzeń, a także przybliża widzom to, co dzieje się podczas weekendu wyścigowego Formuły 1, czy też mówi o tym, co słychać w padoku w kwestii na przykład plotek o zmianach kierowców w danych zespołach.

Oprócz tego pani Aldona Marciniak pracuje również w Przeglądzie Sportowym, w którym ma ogromny wpływ na treści, które pojawiają się w działach motoryzacyjnych i specjalizuje się tam w Formule 1 oraz WRC. Oprócz tego zajmuje się także takimi sportami jak tenis oraz siatkówka. Nie można zapomnieć również o tym, że tworzy podcast CoDrive.pl wraz z Cezarym Gutowskim oraz Janem Olejniczakiem, a do tego z Cezarym Gutowskim napisała książkę „Niezniszczalny”, która jest biografią Roberta Kubicy.

Agata Rzędowska – entuzjastka elektromobilności

Pani Agata Rzędowska to pierwsza jurorka z Polski, która ma zaszczyt uczestniczenia w gronie dziennikarek z 40 krajów i wspólnie z nimi wybierania aut, które zwyciężą w międzynarodowym konkursie Women’s World Car Of The Year. Ten plebiscyt ma na celu wyłonienie najlepszego auta w danym roku, a jego nazwę zawdzięczamy temu, że jurorzy, a tak właściwie jurorki, to tylko kobiety, które znają się na motoryzacji znacznie lepiej niż niejeden mężczyzna.

Poza uczestnictwem w jury tego konkursu panią Agatę Rzędowską można znać z pracy między innymi na portalu Green-news.pl, gdzie skupia się na promocji elektromobilności oraz paliw alternatywnych i tym samym stara się o to, by środowisko mogło zapewniać nam odpowiednie warunki przez jeszcze wiele lat.

Joanna Zientarska – miłośniczka aut

Mając takie nazwisko, wiedzę motoryzacyjną wręcz dziedziczy się po swojej rodzinie. Idealnie obrazuje to pani Joanna Zientarska, która jest córką bardzo znanego dziennikarza sportowego i motoryzacyjnego Włodzimierza Zientarskiego. Nie można jej jednak odbierać jedynie jako osoby ze znanym nazwiskiem, pani Joanna posiada naprawdę bogatą wiedzę o motoryzacji.

W swojej karierze prowadziła już programy na TVN Style czy też Polsat Play. Do tego należy doliczyć program motoryzacyjny w Radiu Zet czy też wspólną z ojcem audycję w Antyradiu. Najnowszy projekt pani Joanny to z kolei program „Motorandka”, w którym pozwala na bliższe poznanie aut, które naprawdę chwytają za serce.

Zdj. główne: Engin_Akyurt/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*