Gdzie się wybrać na ferie samochodem?

Gdzie się wybrać na ferie samochodem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie są najlepsze pomysły na wyjazd zimą autem, by skorzystać zimowego szaleństwa?

Ferie zimowe to jeden z niewielu okresów w roku, kiedy można wybrać się bez większych trudności na dłuższy wyjazd i odpocząć nieco od przyziemnych spraw. Bez wątpienia perspektywa odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody jest kusząca, lecz aby wykorzystać wyjazd w pełni, należy się zastanowić, gdzie chcemy się wybrać. Kilka ruchów jest jak najbardziej oczywistych, lecz i tak warto dokładnie sprawdzić, jakie mamy perspektywy na wyjazd na ferie samochodem. Gdzie najlepiej jest się udać?

Polskie góry, czyli no-brainer move

Bez wątpienia pierwszym pomysłem, na jaki można wpaść, jest sprawdzenie naszych polskich gór. Zarówno Tatry, jak i Sudety oferują gościom w miesiącach zimowych wiele rozrywek. Zdobywanie mniejszych lub większych szczytów, stoki narciarskie czy luksusowe kurorty wypoczynkowe – każdy znajdzie coś dla siebie.

Pod kątem wyprawy samochodem polskie góry są naprawdę dobrze skomunikowane. Jeżeli celujemy w Tatry, bez problemu dojedziemy do nich za pomocą na przykład autostrad A4 czy A1. W kontekście Sudetów sytuacja wygląda równie korzystnie – możemy pojechać autostradą A4, a następnie drogą krajową nr 8 lub ekspresówką S3. Szybka, spokojna i bezpieczna podróż to zdecydowanie to, na co liczą kierowcy wiozący swoje rodziny na górski wypoczynek zimą.

A może nad morze?

Bądźmy całkowicie szczerzy – planując zimowy wypoczynek, raczej rzadko myślimy o Morzu Bałtyckim. Nawet latem nasze wybrzeże raczej nie słynie z ciepłych wód, nie mówiąc już o chłodniejszych porach roku. Nad morze jednak wcale nie musimy jechać po to, by się w nim kąpać – możemy również korzystać z wielu innych atrakcji.

Przede wszystkim poza letnim sezonem ceny hoteli oraz atrakcji turystycznych są o wiele niższe, dzięki czemu będziemy w stanie za naprawdę niewielkie pieniądze sprawdzić wiele różnych miejsc na naszym wybrzeżu. Zimowy klimat na Bałtyku ma swój urok, a dodatkowo możemy odetchnąć od zgiełku ludzi, jaki niewątpliwie czeka nas w polskich górach. Możemy również odwiedzić większe miasta, jak Gdańsk czy Szczecin, co zimą również jest łatwiejsze.

Jeżeli chodzi o dojazd – tutaj ponownie nie ma większego problemu. Aktualnie infrastruktura drogowa na północy jest całkiem dobrze rozbudowana i w większość miejsc dojedziemy autostradami oraz drogami ekspresowymi.

Wyjazd za granicę? Czemu nie!

Samochód tak naprawdę znosi wszystkie ograniczenia, które mogą na nas czyhać na przykład podczas podróży pociągiem czy samolotem. Z tego też względu wiele osób decyduje się na odwiedzenie pobliskich krajów, gdzie zimowa infrastruktura jest lepiej rozbudowana. Oczywiście w pierwszej kolejności można pomyśleć o Czechach i Słowacji, lecz równie dobrze można wybrać się do Niemiec, Austrii, Szwajcarii czy Włoch. Kilka godzin podróży i jesteśmy na miejscu – kusząca perspektywa, nieprawdaż?

Zdj. główne: Giorgio Trovato/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*