Jak złagodzić objawy choroby lokomocyjnej

Jak złagodzić objawy choroby lokomocyjnej
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Choroba lokomocyjna może znacząco utrudnić życie. Jak więc złagodzić jej objawy, aby podróże stały się przyjemnością? Dowiedz się, jakie są przyczyny choroby lokomocyjnej oraz jak sobie z nią poradzić.

Czym jest choroba lokomocyjna?

Choroba lokomocyjna to nic innego jak zespół objawów takich jak mdłości, zawroty głowy i wymioty, które występują podczas podróży. Mogą się one pojawić zarówno podczas przemieszczania się samochodem, jak i innymi środkami transportu, na przykład pociągiem, samolotem, czy statkiem. Zazwyczaj dotyczy ona dzieci i ustępuje z czasem, jednak zdarzają się również przypadki dorosłych osób cierpiących na tą dolegliwość. Choroba zazwyczaj ustępuje po zakończeniu podróży i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Jaka jest przyczyna choroby lokomocyjnej? Jest to brak zgodności pomiędzy wzrokowym, subiektywnym postrzeganiem ruchu, a sygnałami, które odbierane są przez błędnik, odpowiadający za zmysł równowagi. 

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Choroba lokomocyjna może okazać się sporym problemem, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy częściej podróżujemy przed dłuższy czas. Jak się poradzić sobie z tą dolegliwością? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zażycie leków lub suplementów, które zniwelują dokuczliwe objawy. Skutecznie zwalczają one mdłości i zapobiegają wymiotom, jednak jednocześnie powodują sporą senność. Innym sposobem na radzenie sobie z chorobą lokomocyjną są specjalne opaski na rękę, które znajdziesz na przykład na stronie internetowej https://pharmamed24.pl/. Ich działanie oparte jest na akupresurze, dzięki czemu są one niezwykle skuteczne i nie powodują senności.
Ponadto, aby złagodzić objawy choroby lokomocyjnej, pamiętaj także o siadaniu w kierunku jazdy, unikaniu czytania i korzystania z komputera podczas jazdy, unikaniu picia napojów gazowanych, unikaniu intensywnych zapachów, skupianiu wzroku na stabilnych punktach krajobrazu, wietrzeniu pojazdu oraz o możliwie częstych przerwach.

Zdj. główne: Adrian Swancar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*