Artykuł sponsorowany
Choroba lokomocyjna może znacząco utrudnić życie. Jak więc złagodzić jej objawy, aby podróże stały się przyjemnością? Dowiedz się, jakie są przyczyny choroby lokomocyjnej oraz jak sobie z nią poradzić.
Choroba lokomocyjna to nic innego jak zespół objawów takich jak mdłości, zawroty głowy i wymioty, które występują podczas podróży. Mogą się one pojawić zarówno podczas przemieszczania się samochodem, jak i innymi środkami transportu, na przykład pociągiem, samolotem, czy statkiem. Zazwyczaj dotyczy ona dzieci i ustępuje z czasem, jednak zdarzają się również przypadki dorosłych osób cierpiących na tą dolegliwość. Choroba zazwyczaj ustępuje po zakończeniu podróży i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Jaka jest przyczyna choroby lokomocyjnej? Jest to brak zgodności pomiędzy wzrokowym, subiektywnym postrzeganiem ruchu, a sygnałami, które odbierane są przez błędnik, odpowiadający za zmysł równowagi.
Choroba lokomocyjna może okazać się sporym problemem, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy częściej podróżujemy przed dłuższy czas. Jak się poradzić sobie z tą dolegliwością? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zażycie leków lub suplementów, które zniwelują dokuczliwe objawy. Skutecznie zwalczają one mdłości i zapobiegają wymiotom, jednak jednocześnie powodują sporą senność. Innym sposobem na radzenie sobie z chorobą lokomocyjną są specjalne opaski na rękę, które znajdziesz na przykład na stronie internetowej https://pharmamed24.pl/. Ich działanie oparte jest na akupresurze, dzięki czemu są one niezwykle skuteczne i nie powodują senności.
Ponadto, aby złagodzić objawy choroby lokomocyjnej, pamiętaj także o siadaniu w kierunku jazdy, unikaniu czytania i korzystania z komputera podczas jazdy, unikaniu picia napojów gazowanych, unikaniu intensywnych zapachów, skupianiu wzroku na stabilnych punktach krajobrazu, wietrzeniu pojazdu oraz o możliwie częstych przerwach.
Zdj. główne: Adrian Swancar/unsplash.com