Jak zmieni się podstawowe wyposażenie aut? Za kilka lat wszyscy będziemy w szoku

Aktualności
Jak zmieni się podstawowe wyposażenie aut? Za kilka lat wszyscy będziemy w szoku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już w 2022 roku w autach pojawi się takie wyposażenie, o jakim nam się nawet nie śniło. Będziemy mogli korzystać m.in. z wbudowanego alkomatu blokującego zapłon, monitoringu zmęczenia czy wykrywania przeszkód przy cofania. Podstawowe wyposażenie samochodów będzie naprawdę imponujące. Co jeszcze przyniesie przyszłość?

Unia Europejska zaakceptowała nowe zmiany, które w życie wejdą już w 2022 roku. Nastawione są one na bezpieczeństwo na drodze i komfort kierowców. Systemy bezpieczeństwa w standardzie będzie można znaleźć we wszystkim modelach aut przeznaczonych na rynek europejski. Zmiany zostały przegłosowane w listopadzie 2019 roku i dotyczą wszystkim samochodów silnikowych – w tym również ciężarówek, autobusów, samochodów dostawczych i sportowo-użytkowych.

Z czego będzie składało się wyposażenie podstawowe aut w 2022 roku? Oto kilka z obowiązkowych pozycji na liście:

  • awaryjne sygnały „stop”,
  • system wykrywający obiekty w trakcie cofania,
  • monitorowanie ciśnienia w oponach,
  • system monitorujący senności i zmęczenie.

To tylko niektóre z dostępnych już niedługo standardów. Dodatkowo, samochody będą musiały być wyposażone w dodatkowe elementy bezpieczeństwa. Mowa tutaj o: zaawansowanych systemach hamowania awaryjnego czy
systemach utrzymywania pojazdu na pasie ruchu w nagłych sytuacjach. Nowe przepisy mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, w tym zmniejszenia wypadków śmiertelnych. Nadchodzące zmiany przyniosą jednak wzrost średnich cen samochodów. Jest to skutkiem wymogów Unii co do wyposażenia czy czystości spalin.

Wielu kierowców z niecierpliwością wyczekuje nowinek technologicznych i z chęcią podziwia premiery nowych samochodów. Przyszłość przyniesie wiele dobrego, jednak nie jesteśmy w stanie w pełni przewidzieć, jak będzie wyglądała motoryzacja. Jej losy leżą w rękach wielu fabryk samochodowych. Wiadome jest, że warto czekać na to, co przyniesie przyszłość.

(William Sun/pexels.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*