Jaki powinien być firmowy parking?

Jaki powinien być firmowy parking?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Firmowy parking to często nieodłączny element działalności, zwłaszcza jeśli wszyscy Twoi pracownicy przyjeżdżają do pracy samochodem oraz muszą się przemieszczać w ciągu godzin pracy, a także wtedy, kiedy do siedziby Twojej firmy przyjeżdżają klienci. Jak jednak przygotować firmowy parking? Podpowiadamy, co może przydać się podczas budowy oraz na co warto zwrócić uwagę. 

Rodzaje parkingów – jaki wybrać dla Twojej firmy?

Warto zacząć od tego, jaki parking wybrać dla Twojej firmy. Możesz bowiem wybierać spośród kilku różnych rodzajów parkingów. Jaki parking będzie najlepszy?

Parking zielony

Ciekawym i bardzo praktycznym rozwiązaniem będzie zielony parking. To bardzo ekologiczna propozycja, która doskonale sprawdzi się zwłaszcza w mieście, ponieważ będzie skuteczną odpowiedzią na smog i inne zanieczyszczenia. Do jego wykonania potrzebna będzie krata trawnikowa z polietylenu, żwir, piasek, ziemia ogrodowa i nasiona traw odpornych na uszkodzenia. Parking ten będzie nie tylko wyjątkowo praktyczny i wygodny, ale także będzie stanowił element dekoracyjny dla siedziby Twojej firmy.

Parking żwirowy

Bardzo szybkim i tanim sposobem na zorganizowanie miejsc postojowych jest parking żwirowy. Do wykonania takiego parkingu ze żwiru możesz wykorzystać tłuczeń, kliniec, grys, czy też miał kamienny. Pamiętaj, że kruszywo, które wybierzesz, musi być jak najmniej nasiąkliwe, dzięki czemu na powierzchni parkingu nie będą powstawały wgłębienia.

Parking betonowy

Najbardziej klasycznym i bez wątpienia najtrwalszym rozwiązaniem są zaś parkingi wykonane z betonu. Jest to materiał trwały i odporny na uszkodzenia. Ponadto będzie to parking, który wytrzyma nawet spore mrozu lub upały. Możesz zdecydować się na tradycyjne płyty betonowe oraz na płyty ażurowe, które pozwolą na zachowanie odrobiny zieleni.

Organizacja parkingu – jak zrobić to sprawnie i bezpiecznie?

Oprócz wyboru samej powierzchni parkingu, należy także zadbać o odpowiednią organizację parkingu, dzięki czemu przemieszczanie się po nim będzie nie tylko sprawniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze. Aby zadbać o organizację ruchu na parkingu firmowym, warto zdecydować się na zakup oznaczeń drogowych, na przykład znaków pionowych. Przydatna może być także farba drogowa oraz lustra przemysłowe, które dodatkowo ułatwią bezkolizyjne poruszanie się. Możesz także zamontować na parkingu blokady, na przykład te, które znajdziesz na stronie https://hurtownia-drogowa.com.pl/13-blokady-parkingowe. Tego typu blokady skutecznie zabezpieczą przed nieuprawnionym zajęciem miejsca na Twoim parkingu firmowym.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*