Kask szczękowy HJC i90 – dla kogo dedykowany jest ten model?

Kask szczękowy HJC i90 – dla kogo dedykowany jest ten model?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odzież ochronna oraz gadżety motocyklowe w głównej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo posiadacza dwóch kółek. Ubrania dla motocyklisty powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł, muszą być wykonane z dobrej jakości materiałów. Bardzo ważnym elementem wyposażenia motocyklisty jest kask. Amatorzy szybkich kółek często decydują się na zakup kasku szczękowego HJC i90. Czym cechuje się ten model i kiedy się na niego zdecydować?

Kask szczękowy HJC i90 – czym się cechuje?

Kask szczękowy doskonale chroni szczękę przed urazami, a przy tym jest niezwykle wygodny podczas codziennej jazdy. Kask szczękowy HJC i90 można łatwo odchylić, przez co nie trzeba go zdejmować w całości. To wygodne rozwiązanie podczas podróży, kiedy zachodzi potrzeba zjedzenia przekąski lub napicia się kawy. Kask umożliwia swobodną rozmowę podczas postoju, w przeciwieństwie do kasku integralnego. Kaski szczękowe HJC i90 są bardzo komfortowe podczas długich podróży, pozwalają odetchnąć, zaczerpnąć świeżego powietrza bez konieczności ściągania kasku z głowy.

Profesjonalne kaski szczękowe są szczególnie polecane osobom, które dużo podróżują na motorach, często w grupach. To też jeden z najlepszych kasków na wyjazdy wakacyjne, kiedy zachodzi konieczność robienia częstych postojów, aby posilić się i odpocząć. Kask szczękowy zapewnia dobrą wentylację, co również jest ważną zaletą.

Jaki kask szczękowy wybrać?

Kaski szczękowe HJC i90 dostępne są w wielu kolorach, dlatego każdy miłośnik motocykli znajdzie swój ulubiony model. Warto stawiać na produkty, które wykonane są z wytrzymałego oraz lekkiego materiału, jakim jest poliwęglan. Regulowana i otwierana szczęka to największy atut tego rozwiązania, ale nie jedyny. Dużym plusem kasków szczękowych jest zaawansowany system wentylacji, który zapobiega parowaniu oraz przegrzewaniu się wnętrza kasku. Z tego względu kask szczękowy HJC i90 często wybierany jest przez osoby, które wyjeżdżają na wakacje na motorach.

Komfortową, wakacyjną podróż umożliwia również specjalna szybka, która chroni posiadacza kasku przed promieniowaniem słonecznym, filtry UV chronią oczy, przez co nie trzeba martwić o oślepiające słońce podczas jazdy. Szerokie pole widzenia to również cenna cecha kasku szczękowego HJC i90.

Kask szczękowy dostępny jest w trzech rozmiarach skorupy, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do kształtu i wielkości głowy motocyklisty. Kask zapewnia wysoki komfort użytkowania, nawet w okularach korekcyjnych. Kask szczękowy HJC i90 ma podwójną homologację, co oznacza, że może być używany w pozycji otwartej lub zamkniętej.

Zdjęcie główne: pexels.com/Nur Andi Ravsanjani Gusma

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*