Kobiety za kółkiem nie kierują się kolorem samochodu

Kobiety za kółkiem nie kierują się kolorem samochodu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Płeć piękna, poszukując nowego środka lokomocji, nie kieruje się kolorem karoserii. Według badań, na pierwszym miejscu wśród kryteriów znajduje się ekonomiczność i bezawaryjność. W ubiegłym roku, aż 8 na 10 kobiet wybrało samochód z segmentu SUV-ów lub Crossoverów!

Oficjalnie – to koniec z krzywdzącym stereotypem dotyczącym preferencji podczas wyboru nowego samochodu. Jak pokazują badania, rzeczywistość wygląda zgoła inaczej.

Sondaż przeprowadzony wśród użytkowniczek platformy Carsmile wskazuje jasno, że kobiety szukające czterech kółek kierują się przede wszystkim sprawami finansowymi. Dla 85% badanych, najważniejszym kryterium jest miesięczny koszt utrzymania i eksploatacji samochodu. Na drugim miejscu, z wynikiem 65% znalazła się bezawaryjność. Poza podium znalazło się odpowiednio: spalanie (45%), systemy bezpieczeństwa (43%), oraz marka (zaledwie 2%).

Pod względem finansowania – kobiety najczęściej wybierają wynajem pojazdów, a najrzadziej z leasingu, który z zasady kończy się wykupem samochodu na własność.

(Photo by Jan-Christopher Sierks on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*