Kosmetyki do czyszczenia felg – oto co polecamy

Auto SPA
Kosmetyki do czyszczenia felg – oto co polecamy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Felgi to z pewnością ozdoba każdego auta. Aby zawsze dobrze się prezentowały, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Z pomocą przychodzą kosmetyki, których działanie sprawi, że koła będą prezentować się zniewalająco. 

Jak dbać o felgi?

Na powierzchni felg pojawia się wiele zabrudzeń, które powstają w zetknięciu z zanieczyszczeniami znajdującymi się na drodze. Może to być kurz, piach, czy sól drogowa i wilgoć, która z czasem powoduje korozję. Jednak najtrudniejszym do usunięcia osadem jest ten powstały ze ścierania się klocków hamulcowych. Opiłki wtapiają się w felgi, tworząc nieestetyczne i trudne do usunięcia plamy.

Co zrobić, aby felgi dobrze wyglądały? Trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. Koła należy myć regularnie, najlepiej ręcznie. Wtedy nie naruszymy ich struktury. Do czyszczenia wystarczy szampon samochodowy, który powinien poradzić sobie z zabrudzeniami. Na rynku znajdziemy również specjalne preparaty do felg. W ich składzie znajdują się substancje, które radzą sobie z mocnym brudem, ale jednocześnie ich formuła jest na tyle delikatna, że nie zarysuje, ani nie uszkodzi powierzchni obręczy. 

Warto pamiętać, aby przynajmniej raz w miesiącu woskować felgi. Można to zrobić za pomocą wosków w różnych formach, które zabezpieczą powierzchnię obręczy przed wilgocią oraz osadzaniem się zabrudzeń.   

Kosmetyki do czyszczenia felg

Płyny do czyszczenia

Te środki mogą występować w formie zasadowej lub kwasowej. Wśród kwasowych specyfików wartym uwagi produktem jest ADBL Wheel Warrior, który bez problemu radzi sobie nawet z mocnymi zabrudzeniami. Do tego preparat ma piękny owocowy zapach, a na obręczach pozostawia lśniący efekt. Shiny Garage EF Wheel Cleaner Professional Line to natomiast środek zasadowy. To płyn wzbogacony o nanocząsteczki, które pozostawiają na obręczach woskową powłokę.  

Płyny do zadań specjalnych

To wyjątkowa grupa preparatów czyszczących, tzw. krwawiących. Swoją nazwę wzięły od sposobu ich działania. Kiedy środek wchodzi w reakcję z zanieczyszczeniami, zmienia swój kolor na czerwony – krwisty. Produkty te opierają swoje działanie na bazie kwasów naturalnych, czasami z domieszką syntetycznych. Są przeznaczone do usuwania zabrudzeń, których nie można pozbyć się za pomocą szamponów. Występują w formie sprayu, dlatego są łatwe w użyciu. Preparaty takie jak Vampire Liquid, Shiny Garage D-Tox, czy Alu-Teufel Spezial Gel charakteryzują się naturalnym pH. Są bezpieczne dla powierzchni obręczy. Bez problemu radzą sobie nawet z rdzą oraz zapieczonymi osadami z klocków hamulcowych. 

Środki do zabezpieczenia obręczy

Są to preparaty występujące w formie wosków. Poorboy’s wheel Sealant to produkt charakteryzujący się niezwykłą skutecznością. Nadaje feldze zjawiskowego połysku, a dodatkowo chroni ją przed osadzaniem się pyłów, czy powstawaniem korozji. Z kolei Angelwax Bilberry Wheel Sealant, to środek, którego działanie utrzymuje się na powierzchni przez ponad pół roku. Jego formuła została opracowana tak, aby przez długi czas chronić powłokę obręczy przed promieniowaniem UV, twardą wodą, solą drogową i innymi czynnikami, które znacząco wpływają na niszczenie kół. 

Powłoki ceramiczne

Jest to grupa produktów, które można określić jako „zaawansowane”. To prawdziwa gratka dla miłośników dbania o samochody. Działanie powłok ceramicznych można porównać do wosków, jednak są o wiele wydajniejsze, trwalsze i pozostawiają zniewalający efekt na powierzchni felg. W odróżnieniu od tradycyjnych wosków, które utrzymują się na obręczach do 6 miesięcy, powłoki ceramiczne działają nawet kilka lat. Ultracoat Metal Guard to powłoka, która wykazuje znakomitą odporność na działanie wysokich temperatur, jest wytrzymała i pozostawia na felgach efekt szklistości i blasku. Gtechiq C5 Wheel Armour to z produkt niezwykle wydajny i trwały. Rozprowadza na obręczy hydrofobową warstwę, która chroni koło przed powstawaniem korozji.  

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*