Najpopularniejsze dziennikarki motoryzacyjne – one kochają auta!

Najpopularniejsze dziennikarki motoryzacyjne – one kochają auta!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie tylko mężczyźni są pasjonatami motoryzacji. Kobiety również z chęcią śledzą nowinki na rynku, a także fascynują się oldtimerami. Dziś chcemy napisać o kilku najpopularniejszych dziennikarkach, które na co dzień skupiają się na samochodach i wszystkim, co z nimi związane.

Zuzanna Krzyczkowska – dziennikarka Moto.pl

Nasze zestawienie zaczniemy od pani Zuzanny Krzeczkowskiej, która z dziennikarstwem motoryzacyjnym związana jest od 2013 roku. W 2019 z kolei została redaktorką na portalu Moto.pl, gdzie chętnie przybliża wszystkim czytelnikom informacje na temat samochodów elektrycznych. Przede wszystkim przedstawia nowinki ze świata e-mobilności, a jednocześnie podpowiada, jak prawidłowo eksploatować takie pojazdy. To jednak nie wszystko, pani Zuzanna uwielbia samochody typu hothatch i pick-up. Do jazdy po torze wyścigowym lub poligonie nie trzeba jej długo namawiać. Warto także zauważyć, że jest to pasjonatka dwóch kółek już od najmłodszych lat.

Agata Rzędowska – specjalistka od samochodów elektrycznych

Tym razem kobieta, która w tym roku wraz z 55 innymi dziennikarkami z 40 krajów z całego świata wybierała najlepsze debiutujące auta w danym roku. Została pierwszą ogłoszoną w tym roku nową jurorką konkursu Women’s World Car Of The Year. Mowa o pani Agacie Rzędowskiej, entuzjastce elektromobilności. W swojej karierze napisała kilkaset tekstów dotyczących właśnie tych pojazdów. To nie wszystko, pani Agata była pomysłodawcą i redaktorem prowadzącym książki „Rozmowy o elektromobilności”, zachęcamy do jej przeczytania. Jednak to dalej nie koniec! Prowadzi autorską audycję motoryzacyjną „Szybkie wózki” w radio RDC. Pisze dla takich miesięczników jak „My Company Polska” czy „Green Car Magazine”.

Małgorzata Kozikowska – lifestyle i motoryzacja

Tysiące artykułów za sobą, pojazdy od Dacii Jogger i Lodgy po Renault Zoe i Peugeota Landtreka. Ta kobieta ma wszechstronną wiedzę o motoryzacji, a mowa o pani Małgorzacie Kozikowskiej, która uwielbia przede wszystkim samochody francuskich producentów. Nie można się z nią nie zgodzić, wiele modeli tamtejszych koncernów tworzy wyprzedzające naszą epokę pojazdy o niesamowitym designie. Wystarczy wspomnieć o jednym z najpiękniejszych sedanów w historii, czyli Peugeocie 508, które w kombi również wygląda cudnie. Pani Małgorzata ma jeszcze jedną pasję, a jest nią muzyka, ale tylko po godzinach.

Joanna Zientarska – dziennikarka z dużym doświadczeniem

Pani Joanny Zientarskiej nie trzeba długo przedstawiać. Dziennikarkę tę zna prawie każdy fan motoryzacji, nie inaczej jest w przypadku kobiet, które cenią sobie cztery kółka. Pani Asia prowadzi między innymi program „Motorandka”, ale warto zaznaczyć, że w swojej karierze ma także epizody w TVN Style i Polsat Play. Razem z Włodzimierzem Zientarskim prowadzi audycje w Antyradiu, a także program motoryzacyjny w Radio Zet. Czy może być inaczej? Pani Joannie miłość do szybkich samochodów i motoryzacji zaszczepił ojciec. Zachęcamy do przejrzenia jej audycji i obejrzenia cyklu „Motorandka”.

Zdj. główne: The Climate Reality Project/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*