Niezbędne wyposażenie w warsztacie samochodowym

Baza wiedzy
Niezbędne wyposażenie w warsztacie samochodowym
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy kierowca wie, że dobrze wyposażony warsztat samochodowy prowadzony przez specjalistów, to prawdziwy skarb. W ręce ekspertów można powierzyć samochód nawet w najbardziej opłakanym stanie, a oni postawią go na nogi i przywrócą do pełnej sprawności. Niestety nie każdy warsztat jest w stanie poradzić sobie z każdą usterką. Wiele napraw i usług zależnych jest od wyposażenia, jakie posiada na stanie dany mechanik. Przekonaj się, jakie jest niezbędne wyposażenie warsztatu samochodowego.   

Narzędzia i sprzęty w warsztacie   

Wysokiej jakości, nowoczesne narzędzia są niezbędne dla funkcjonowania warsztatu. Obowiązkowo na stanie warsztatu powinny znajdować się urządzenia diagnostyczne, które umożliwiają szybkie znalezienie problemu i kompleksową naprawę błędów systemu oraz usterek w aucie. Blacharzom z pewnością przydadzą się takie sprzęty, jak szlifierka oraz profesjonalne uchwyty do blach. Do naprawy karoserii i nie tylko niezbędna jest również spawarka. Przy niektórych naprawach okazuje się nawet narzędziem niezastąpionym. Jej użycie wymaga trochę wiedzy i wprawy, dlatego warto zainwestować w dobry i jak najłatwiejszy w użyciu model. Duże, profesjonalne wiertarki i wkrętarki to bardzo ważne wyposażenie warsztatu samochodowego. Z narzędzi potrzebne są także klucze oraz śrubokręty, które są podstawowymi narzędziami pracy każdego mechanika.   

W warsztacie nie chodzi tylko o same narzędzia, ale także o sposób ich przechowywania. Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi oraz wilgocią zapewni sprzętowi trwałość i pozwoli na długą eksploatację. Szafy na narzędzia powinny być wytrzymałe i szczelne, aby wilgoć nie dostawała się do środka i nie spowodowała korozji metalowych przyborów. Każdy mechanik wie, jak bardzo potrzebna i przydatna jest wygodna, mobilna szafka na kółkach. Powinny znaleźć się w niej najpotrzebniejsze sprzęty i narzędzia, tak, by były cały czas pod ręką. 

Części zastępcze do samochodów  

Nie sposób jest trzymać  w warsztacie wszystkich części zamiennych do wszelkich marek i modeli aut obecnych na drogach. Dobry mechanik wie jednak, że warto mieć na stanie kilka najbardziej podstawowych i najczęściej psujących się elementów do samochodów. W ten sposób wiele napraw będzie można wykonać od ręki, bez czekania na sprowadzenie części z hurtowni. Części do ciężarówek i samochodów osobowych często występują w wariantach kompatybilnych z co najmniej kilkoma markami i modelami samochodów, dlatego można z łatwością sprowadzić i przechować kilka najbardziej awaryjnych elementów do samochodu. Szybkie wymiany i tempo usługi ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku aut dostawczych oraz ciężarowych.  

Fot.: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*