Opony letnie prosto z Francji – na jakich producentów warto postawić?

Opony letnie prosto z Francji – na jakich producentów warto postawić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukając opon letnich, na pewno niejednokrotnie spotkasz się z ogumieniem stworzonym przez francuskiego producenta. Jest wiele firm wywodzących się z tego kraju zarówno z segmentu premium, jak i średniego. Sprawdź, na jakich dostawców i modele warto postawić.

Francuski segment premium opon letnich

Pisząc o oponach produkowanych przez francuskich producentów, na myśl przychodzi jeden z ponad 130-letnią historią. Firma Michelin, bo o niej mowa, to bezapelacyjnie jedna z najchętniej wybieranych na rynku. Ogumienie, jakie produkuje to segment premium, opony o doskonałych parametrach jakościowych, oferujące komfortową i bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Nie możemy nie polecić Ci koncernu Michelin, którego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest Bibendum, znany jako ludzik Michelin.

Opony letnie marki Michelin robią furorę na całym świecie. Na uwagę zasługuje przynajmniej kilka modeli tego producenta. Chcemy Ci jednak zaproponować wersję Primacy 4, która na mokrej nawierzchni radzi sobie znakomicie. Droga hamowania i przyczepność na zakrętach została oceniona najwyżej jak to możliwe. Ogumienie cicho pracuje, nieco gorzej wypada, jeśli chodzi o efektywność paliwową, ale kierowca nie powinien odczuć znaczącej różnicy w zużyciu paliwa.

Opony letnie klasy średniej – czy Francja może coś zaoferować? 

Kleber to kolejny francuski producent, o którym warto wspomnieć. Istnieje na rynku od ponad 110 lat i tworzy ogumienie z segmentu średniego do samochodów osobowych, lekkich aut dostawczych i pojazdów rolniczych. Co ciekawe, marka jest częścią koncernu Michelin, co można uznać za zaletę. Dostęp do nowych technologii, pomysłów i danych jednego z największych producentów na rynku tylko pomaga. Nic więc dziwnego, że opony letnie marki Kleber to łakomy kąsek dla osób szukających dobrej jakości ogumienia w rozsądnej cenie.

Jednym z najciekawszych modeli w szerokiej ofercie firmy Kleber jest Dynaxer UHP. Ogumienie, które w testach na mokrej nawierzchni wypadło bardzo dobrze. Jest nie tylko gwarantem bezpieczeństwa i krótkiej drogi hamowania, ale jednocześnie komfortu, bo pracuje bardzo cicho. Oczywiście nie jest to jedyny dostępny model, co więcej, on sam dostępny jest w kilku wersjach różniących się rozmiarem, średnicą i profilem.

Kormoran – polska marka należąca do grupy Michelin

Kormoran nie jest francuskim producentem opon letnich, a polskim, ale włączyliśmy go do naszego zestawienia z jednego powodu. Tak jak Kleber to część koncernu Michelin, marka ma więc dużo wspólnego ze światowym liderem na rynku oponiarskim. Co więcej, jest jedyną z segmentu ekonomicznego w dzisiejszym wpisie, a więc idealną dla wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić, jeżdżą tylko po mieście lub po prostu nie mają budżetu na modele z segmentu premium czy średniego. 

Na szczególną uwagę zasługuje model Kormoran Ultra High Performance jeden z droższych w ofercie polskiej marki, ale jednocześnie zapewniający naprawdę przyzwoite osiągi. Francuski rynek oponiarski jest jednym z najlepszych na świecie, marka Michelin porównywana jest z takimi gigantami jak Yokohama czy Continental i Pirelli. Na opony letnie z tego kraju warto stawiać!

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*