Najbardziej przydatne gadżety motoryzacyjne dla kobiety – TOP10

Najbardziej przydatne gadżety motoryzacyjne dla kobiety – TOP10
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Odkryj praktyczne gadżety motoryzacyjne dla kobiet, które przydadzą się w trakcie każdej podróży. Oto nasze TOP10!

Gadżety motoryzacyjne dla kobiet

Istnieje kilka niezawodnych sposobów na to, by zapewnić sobie wyższy komfort jazdy. Przygotowaliśmy specjalną listę dziesięciu produktów, które stanowią obowiązkowe pozycje w wyposażeniu samochodu. Skupiamy się tu na gadżetach praktycznych – estetyka to coś, o co należy dbać we własnym zakresie, jako że gusta różnych osób mogą być skrajnie odmienne. Przedstawiamy TOP10 motoryzacyjnych gadżetów dla kobiet.

  1. Ochrona przed słońcem

To pozycja, która w zasadzie nie obejmuje jednego, konkretnego gadżetu, a całą grupę produktów. Może to być osłona na szybę, która blokuje promienie słoneczne, albo okulary przeciwsłoneczne. Wybór zależy głównie od naszych preferencji – warto zastanowić się, w czym będzie nam wygodniej za kółkiem. Okulary to popularny wybór, przy którym możemy dodatkowo podkreślić nasz styl, jednak dla niektórych osób mogą być niewygodne w trakcie jazdy. Jedno jest jednak pewne – gdy słońce świeci nam prosto w oczy, jazda jest nie tylko mniej przyjemna, ale także niebezpieczna!

  1. Ładowarka wielofunkcyjna

Technologia stanowi obecnie podstawowe wsparcie w zwiększaniu komfortu życia. Smartfon to urządzenie, bez którego ciężko już wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. By móc być zawsze w kontakcie ze światem, warto wyposażyć się w wielofunkcyjną ładowarkę samochodową. Obowiązkową pozycją są wyjścia USB, a niektóre rozwiązania pozwolą nam na ładowanie dowolnych sprzętów – nawet laptopów.

  1. Latarka

Każdy na pewnym etapie przygody z jazdą samochodem spotyka się z sytuacją, w której latarka staje się niezbędna. To niewielki sprzęt, który obowiązkowo powinien znaleźć się w schowku. Warto mieć go przy sobie nawet wtedy, gdy nasz telefon również oferuje taką funkcję. Często się zdarza, że to właśnie jego musimy szukać przy pomocy latarki.

  1. Poduszka pod głowę

Komfort jazdy jest niezwykle ważny – zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Możemy zdecydować się na poduszkę montowaną na zagłówku lub produkt w charakterystycznym kształcie rogala. Zadaniem tych pierwszych jest przede wszystkim wsparcie kręgosłupa w trakcie długich podróży, z kolei drugi wariant umożliwia wygodną drzemkę pasażerom. Choć nie wszystkim takie rozwiązanie przypadnie do gustu, fanek poduszek jest dość sporo. Warto postawić na produkt, który cieszy się pozytywnymi opiniami – szczególnie w kwestii wentylacji.

  1. Uchwyt na telefon

Funkcjonalność tego gadżetu jest oczywista – korzystamy z niego, by mieć nasz telefon zawsze pod ręką. Możemy w ten sposób korzystać z aplikacji do przewozu osób, ale także zwykłego GPS-a. Poza zwiększoną wygodą warto podkreślić poprawę bezpieczeństwa. W przypadku braku zestawu głośnomówiącego możemy w ten sposób rozmawiać w trakcie jazdy bez odrywania rąk od kierownicy. 

  1. Uchwyt na napoje

Ostatnio w większości pojazdów możemy spotkać wbudowany uchwyt na napoje. Producenci coraz bardziej skupiają się na wygodzie, a takie rozwiązanie jest świetnym dodatkiem. Jeśli jednak nie ma go w naszym pojeździe, zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego gadżetu w internecie lub sklepie motoryzacyjnym. Cena takiego produktu jest niewielka, a utrzymanie napoju w stabilnej pozycji pomoże nam uchronić się przed ciężkimi do zlikwidowania plamami. 

  1. Lodówka samochodowa

To kompaktowe produkty, które zmieszczą się w większości aut – mamy do wyboru produkty korzystające z wkładów lub zasilane mocą akumulatora. Zdecydowanie warto mieć taki sprzęt na wyposażeniu. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się taki gadżet. Oprócz komfortu podczas długich podróży i możliwości przygotowania zdrowych potraw na trasę lodówka pozwoli na przykład na przechowywanie leków, które potrzebuję niskiej temperatury. Ciepło w kabinie, nawet przy włączonej klimatyzacji, może mieć bardzo zły wpływ na ich skuteczność.

  1. Organizer na siedzenie

Organizery ostatnio stają się dosyć popularne. Pozwalają na przechowywanie różnych przedmiotów, ale nie tylko. Możemy także kupić organizer ze specjalnym uchwytem na tablet, co przede wszystkim pomoże pasażerom w zwalczaniu nudy na długich trasach. Podpinanie sprzętu tego typu staje się nowym trendem w przypadku przewozu osób w usługach takich jak Uber, Bolt czy FreeNow. Choć sam kierowca w mniejszym stopniu skorzysta z takiego rozwiązania, jest to doskonały gadżet, gdy chcemy zadbać o osoby podróżujące razem z nami. 

  1. Przenośny odkurzacz

Taki produkt znakomicie sprawdza się, gdy bardzo zależy nam na czystości wewnątrz pojazdu. Ważna jest przede wszystkim odpowiednia moc – w przypadku zasilania z akumulatora możliwości są nieco ograniczone, jednak producenci oferują specjalne rozwiązania zapewniające świetne parametry. Odkurzacz tego typu zazwyczaj ma prosty uchwyt i jest bardzo lekki. Mile widzianym dodatkiem są wymienne końcówki, które pomogą dotrzeć do każdego zakamarka wewnątrz naszego auta. Warto zwrócić uwagę także na długość kabla – 3 metry to minimum do komfortowego wyczyszczenia całego samochodu.

  1. Organizer bagażnika

To gadżet w postaci kilku plastikowych lub materiałowych półek i kieszeni. Organizer bagażnika pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, lecz jednocześnie utrudnia przechowywanie większych przedmiotów. Gdy przeważnie transportujemy niewielkie drobiazgi, jest to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Większość kobiet potrzebuje znacznie bardziej różnorodnej listy akcesoriów niż mężczyźni – warto zadbać o rozmieszczenie ich w uporządkowany sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*