Samochodem po Europie – gdzie warto zabrać dziecko?

Samochodem po Europie – gdzie warto zabrać dziecko?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Coroczny wyjazd na wakacje to już nie marzenie, a regularność większości Polaków. Co ciekawe, około 80% z nich wyjeżdża w podróż własnym samochodem. Ta opcja jest przede wszystkim tańsza, a w dobie pandemii COVID-19 na pewno bezpieczniejsza. Dylemat pojawia się jednak wtedy, gdy wycieczka ma odbyć się w innym państwie, w szczególności gdy na wakacje jedzie rodzina z dziećmi.

Chorwacja – popularny wybór Polaków

Od wielu lat Polacy decydują się na wakacje w Chorwacji. Dla dzieci również może to być doskonały wybór z kilku powodów. Przede wszystkim, jeśli wybieramy się nad Adriatyk, czekają na nas wyjątkowe, bo kamieniste plaże, na których kryją się przepiękne muszle. Najmłodsi z pewnością zechcą ich szukać przez wiele godzin. Ponadto czekają czysta woda i ogrom atrakcji zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Warto podkreślić, że wakacje w Chorwacji kosztem mogą okazać się zbliżone do tych w naszym kraju. To nie wszystko, jeśli mieszkasz w południowej Polsce, może się okazać, że podróż będzie tańsza i krótsza niż w przypadku wyjazdu nad Bałtyk. 

Budapeszt, Węgry – kolebka kultury

Na dłuższe wakacje na Węgrzech polecamy bez dwóch zdań piękny, malowniczy rejon Balaton. To tam latem czekają pełne słońce, szereg atrakcji i bardzo przystępne ceny, wielu turystów ocenia to miejsce jako tańsze niż Polska. Krótsze podróże lub weekendowe wyjazdy z Balatonu do stolicy Węgier, czyli Budapesztu, to także popularny kierunek. Miasto to jest stolicą kultury. Wyróżniają je wyjątkowe zabytki, niesamowite budowle, a przy tym szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Nie brak tam niesamowitych piekarni i cukierni, które z pewnością spodobają się najmłodszym, a także basenów termalnych, gdzie zimą jest lodowisko, a latem także ogród zoologiczny. Zachęcamy również do obejrzenia Wyspy Małgorzaty czy Tropicarium-Oceanarium.

Albania – coraz chętniej wybierany kierunek

Albania może nie jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich turystów, ale na pewno zyskuje uznanie coraz to większej liczby wczasowiczów. Warto podkreślić, że wakacje w Albanii mogą okazać się jednymi z najtańszych, biorąc pod uwagę wszystkie kraje europejskie. Atrakcji tam nie brakuje, tak jak i wyjątkowych zabytków i rozległych terenów otwartych z niezapomnianymi widokami. To jednak nie wszystko, dzieci również będą miały co robić, między innymi w Aquaparku Albania Blue Magic Water. Dla małych turystów zafascynowanych infrastrukturą polecamy miasto Kruja, gdzie czeka twierdza Skandenberga, a na wyjątkowych, kolorowych straganach pamiątki, zabawki, kubki czy barwna biżuteria.

Czarnogóra – co tam można zobaczyć?

Na koniec Czarnogóra i kilka miast, które warto zobaczyć z dzieckiem. Oto krótka lista:

  • Boka Kotorska, największa zatoka Adriatyku, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Naukowego UNESCO;
  • Park Narodowy Lovcen, górskie szlaki czekają na miłośników spacerów;
  • Muzeum Kotów – to bez dwóch zdań miejsce, które wyróżnia się na tle innych w całej Europie. W okolicach rynku Pjaca znajdziesz wszystko, co dotyczy tych czworonogów;
  • Aquapark w Becici, nowy, bo otwarty w 2016 roku, zjeżdżalnie, place zabaw, przysmaki, wszystko dla najmłodszych!

Zdj. główne: Casey Horner/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*