Podstawowe meble do magazynu

Poradnik
Podstawowe meble do magazynu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Towar w magazynie musi być bezpieczny, mieć zapewnione odpowiednie warunki, przy których nie będzie się psuł ani tracił właściwości. Odpowiednie dostosowanie mebli magazynowych pod powierzchnię hali oraz rodzaj przechowywanego towaru to klucz do sukcesu. W wielu przypadkach magazyny nie potrzebują specjalistycznych mebli czy sprzętów, takich jak w ogromnych halach wielkich marek. Poznaj podstawowe rodzaje mebli magazynowych, przydatnych w każdej hurtowni.  

Regały półkowe  

Większość magazynów korzysta z najbardziej podstawowego i uniwersalnego rodzaju regałów, czyli regałów półkowych. Jest to opcja tania i świetnie spełniająca swoje zadanie, czyli przechowywanie towaru w bezpieczny sposób. Takie regały można spotkać nie tylko w magazynach wielkopowierzchniowych, lecz także w małych sklepowych składach towaru. Dzięki szerokim, przewiewnym półkom towar stoi stabilnie i nie niszczeje od wilgoci, co jest bardzo ważne w przechowywaniu jakichkolwiek produktów. Idealne do magazynu regały półkowe możesz znaleźć na stronie meta-online.pl.

Regały paletowe   

Ten rodzaj regałów jest zdecydowanie najwygodniejszy, jeśli chodzi o wyjmowanie i sięganie towaru z rzędów. Półki zaprojektowane są w taki sposób, że towar zawsze znajduje się w zasięgu wideł wózka czy wysięgnika. Regały paletowe pozwalają na jak najbardziej ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni i nadają się przede wszystkim do przechowywania dużych objętości towarów o niewielkiej rotacji. Regały te są zaprojektowane tak, by być kompatybilne z wózkami widłowymi i umożliwiać jak najłatwiejsze sięgnięcie po towar. 

Regały push-back 

Innym rodzajem regałów, które ułatwią pracę w magazynie są regały typu push-back oraz przepływowe. Pozwalają one na jak największą optymalizację ułożenia towarów na półkach w przestrzeni magazynowej. To najlepszy sposób na to, by praca w dużym magazynie przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Organizację pracy oraz towaru w magazynie może znacząco ułatwić także automatyka przemysłowa. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie przestrzenią oraz zadaniami pracowników.   

Akcesoria do mebli magazynowych   

Poza samymi meblami, w magazynie przydają się także akcesoria, narzędzia oraz dodatki, które ułatwiają pracę i pozwalają na lepsze przechowywanie towarów. Na przykład drobne produkty, które nie znajdują miejsca na półkach, można trzymać w specjalnych koszyczkach lub zamkniętych pojemnikach. Bardzo przydatna okazuje się też być tablica narzędziowa wraz z dopasowanymi do niej pojemnikami, które możesz kupić na stronie https://www.denoti.sklep.pl/pojemniki-na-tablicy-narzedziowej-c-7.html.   

Fot. tommao wang/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*