Tragedia w Stalowej Woli. Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział surową karę dla sprawcy

Tragedia w Stalowej Woli. Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział surową karę dla sprawcy
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wiceminister sprawiedliwości i pełnomocnik rządu ds. praw człowieka, Marcin Warchoł zapowiedział, że zrobi wszystko by surowo ukarać kierowcę, który spowodował wypadek pod Stalową Wolą. W tragedii zginęło małżeństwo, które osierociło trójkę dzieci.

Śmiertelny wypadek miał miejsce w sobotę, 3 lipca, około godziny 15 na Drodze Wojewódzkiej numer 871 w podkarpackiej Stalowej Woli. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 37-letni kierujący pojazdem marki Audi S7 miał w trakcie wyprzedzania zderzyć się z jadącym z naprzeciwka pojazdem, w którym znajdowały się trzy osoby – 37-letnia kobieta, 39-letni mężczyzna i 2,5-letnie dziecko.

Niestety, pomimo interwencji i wysiłków służb ratunkowych, nie udało się uratować kobiety i mężczyzny. Z kolei dziecko oraz sprawca wypadku zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna w chwili wypadku był pijany i nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wiceminister sprawiedliwości zapowiedział szybką pomoc państwa dla trójki rodzeństwa. Dodatkowo, na portalu zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka pieniędzy.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*