SKODA zaprezentowała wspierane projekty bioróżnorodności w pobliżu swoich fabryk

SKODA zaprezentowała wspierane projekty bioróżnorodności w pobliżu swoich fabryk
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej, obchodzonego 22 maja, czeski koncern ukazał projekty mające na celu zachować bioróżnorodność w najblizszym otoczeniu pracowni na całym swiecie. Dzięki temu, SKODA zminimalizuje negatywny wpływ na środowisko…

Jeden samochód, jedno drzewo

To pierwsza akcja wspierana przez czeski koncern. Zakłada ona, że SKODA zasadzi drzewa w ilości równej sprzedanym samochodom na terenie macierzystego kraju począwszy od 2007 roku. Firma zobligowała się do posadzenia łącznie 1 010 000 drzew. Potrzebny na to przedsięwzięcie obszar odpowiada aż 347 boiskom piłkarskim!

Ochrona fauny

Kolejna akcja dotyczy zapewnienia owadom i zwierzętom naturalnych warunków egzystencji. Trzy fabryki w Czechach znajdują się na obszarach stanowiących siedlisko wielu gatunków zwierząt. Z kolei nieopodal fabryki na terenie Indii SKODA założyła Park Tlenowy, który stał się dodatkowym miejscem siedliskowym dla wielu gatunków ptaków.

Green Future

SKODA od 2012 roku prężnie działa w celu uzyskania jak najbardziej zrównoważonego rozwoju i minimalizując wpływ działalności biznesowej na środowisko realizując strategię Green Future. Wyróżniono trzy filary działania – rozwój przyjaznych dla środowiska pojazdów, promocja zrównoważonych działań w swoich salonach i warsztatach, oraz oszczędzanie zasobów podczas produkcji.

(Fot. materiały prasowe Skoda)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*