Trwa kampania społeczna pt. „Ciąża i Pasy”. Czy kobiety nie powinny zapinać pasów?

Trwa kampania społeczna pt. „Ciąża i Pasy”. Czy kobiety nie powinny zapinać pasów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska jako jeden z ostatnich krajów w Europie (obok Bułgarii, Grecji, Rumunii oraz Włoch) dopuszcza zwolnienie kobiet ciężarnych z obowiązku zapinania pasów w samochodzie. Kampania „Ciąża i Pasy” zwraca uwagę na zagrożenia takiego działania i uświadamia jak prawidłowo zapiąć pasy w ciąży.

Niebezpodstawnie, przyszłe mamy boją się, że zapinając pasy bezpieczeństwa mogą zrobić krzywdę swojemu nienarodzonemu dziecku. Rzadko mówi się jednak o tym, że skutki wypadku, w którym uczestniczy niezapięta ciężarna kobieta mogą być opłakane. Niestety, polskie przepisy prawa o ruchu drogowym przyzwalają na nierozsądne myślenie.

Co ważne, akcja powstała z inicjatywy biomechanika zderzeń, eksperta ds. bezpieczeństwa dzieci w samochodzie, Pawła Kurpiewskiego, który spotkał się z rzeczywistym stanem wiedzy przyszłych rodziców i społeczeństwa w tym temacie.

Jak przekonuje lek. med. specjalista ginekologii i położnictwa, w umysłach kobiet funkcjonuje błedne pojęcie o możliwości uszkodzenia płodu poprzez zapięcie pasów. Przyszłe matki powinny wiedzieć, że pasy można zapiąć w specjalny sposób, a gdy stają się niewygodne wystarczy zamontować specjalny adapter.

Akcja organizuje dedykowane warsztaty w różnych miastach Polski.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*