Afera hybrydowa. Polski rząd idzie w zaparte

Afera hybrydowa. Polski rząd idzie w zaparte
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Choć ekolodzy apelują o zniesienie ulg w dobie szokujących informacji na temat przekłamań dotyczących emisji dwutlenku węgla przez samochody wyposażone w silnik hybrydowy plug-in, partia rządząca nadal zamierza promować pojazdy tego typu.

Europejska organizacja Transport & Environment domaga się rezygnacji z preferencyjnego opodatkowania oraz zniesienia programów dotowania zakupów samochodów z hybrydową jednostką napędową typu plug-in. Kwestia ta dotyczy również Polski za sprawą zerowej stawki akcyzowej obowiązującej do końca 2020 roku.

Jednakże, jak dowiedział się Instytut Badań Rynku Samochodowego Samar, Ministerstwo Finansów zamierza dalej promować hybrydy plug-in. Co ciekawe, w wielu krajach Starego Kontynentu sprawa wygląda zgoła inaczej. W wielu państwach, obywatele mogą starać się o dopłaty do samochodu typu plug-in w wysokości nawet kilkutysięcy euro. Sytuacja klaruje się dość groteskowo w obliczu najnowszych nadań dotyczących wyników spalania samochodów hybrydowych typu plug-in.

(Photo by Piotr Cierkosz on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*