Nowelizacja prawa. Ścieżki rowerowe nie dla dzieci?

Nowelizacja prawa. Ścieżki rowerowe nie dla dzieci?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląda na to, że najbliższa zmiana prawa ruchu drogowego wejdzie w życie szybciej niż przewidywano. Mowa o regulacjach kwestii hulajnóg elektrycznych, deskorolek, czy rolek.

Według najnowszych przepisów, użytkownicy hulajnóg elektrycznych mają poruszać się ścieżkami rowerowymi z prędkością nie większą niż 20 km/h, jednak w przypadku braku ów ścieżki, miłośnicy elektryków będą mogli poruszać się chodnikiem prędkością zbliżoną do ruchu pieszych. Czy rzeczywiście taki kaganiec zda egzamin?

W projekcie nie zabrakło chaosu i zawirowań prawnych – według zmian, po ścieżkach rowerowych na rolkach czy deskolorce będzie mógł się poruszać każdy – niezależnie od wieku. Jednak nie wprowadzono takiej możliwości dla dzieci poniżej 10 roku życia.

(Photo by Markus Spiske on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Voida 11.03.2021

    No niestety rozwój cywilizacji pogarsza warunki i zmniejsza swobodę dzieci. Niby jest lepiej, ale jest gorzej… coraz mniej dzieci, które po prostu bawią się na ulicy. Ktoś jeszcze kopie piłką o bramę, albo o płot sąsiada? 😉 bez smartwatcha z pomiarem prędkości nie wychodź na rolki… może jeszcze wprowadzimy abonament na przejazd ścieżkami rowerowymi… nie jestem za tym żeby na elektrykach śmigać 50km/h po chodnikach no ale dajmy dzieciom jednak nieco swobody…