Auto po gradobiciu. Co z odszkodowaniem?

Auto po gradobiciu. Co z odszkodowaniem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego samochodu to bez wątpienia spore ułatwienie. Warto jednak pamiętać o tym, że nasz pojazd może być narażony na wiele różnych niebezpieczeństw. Oprócz kradzieży, czy aktów wandalizmu nasze auto wystawione jest, chociażby na warunki atmosferyczne czy inne losowe zdarzenia. Jak się przed nimi obronić?

Pakiet Autocasco, czy warto?

Na starcie warto zaznaczyć, że ta polisa nie jest obowiązkowa. Jednak sporo osób może polecać nabycie tego ubezpieczenia. Dlaczego? To, że coś nie jest obowiązkowe, nie oznacza, że nie jest potrzebne. Ubezpieczenie AC umożliwia zabezpieczenie naszego samochodu przed praktycznie wszystkim, co może się wydarzyć w momencie, gdy nasze auto nie jest członkiem ruchu drogowego. Mowa tutaj o wszelkich przypadkach, takich jak wandalizm, kradzież, opady gradu, śniegu, czy nawet trzęsienie ziemi.

Oczywiście nie musimy nabywać ubezpieczenia na wszystkie te przypadki. Podstawowy pakiet AC pozwala na zdobycie ochrony przed podstawowymi czynnikami, a dodatkowa ochrona zależy od wybranego przez nas pakietu, który może się różnić w zależności od wybranego towarzystwa. Niektóre opcje pozwalają nawet na nabycie ochrony przed powstawaniem rys.

Dlatego tak ważne jest, aby nabyć ubezpieczenie na te czynniki, które nas interesują. Jeśli obawiamy się gradobicia, warto spytać się wybranego przez nas towarzystwa o ubezpieczenie przed właśnie takimi czynnikami. W celu dowiedzenia się więcej na ten temat warto skorzystać z tego artykułu: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-od-gradu-jakie-wybrac-i-gdzie-kupic/.

W jaki sposób wybrać odpowiednie dla nas ubezpieczenie AC?

Aby dokonać słusznego wyboru, warto kierować się paroma czynnikami. Po pierwsze warto się zastanowić, jakie elementy powinny wchodzić w skład takiego ubezpieczenia. Ochrona przed trzęsieniem ziemi nie będzie potrzebna w Polsce, ale przed gradem, śniegiem, czy kradzieżą już tak. Oczywiście można zaryzykować i nie posiadać tego ubezpieczenia w ogóle, jednak należy pamiętać, że polisa OC nie pokryje tego rodzaju szkód. Ustalone odgórnie ubezpieczenie OC chroni nas przed ewentualnymi problemami na drodze i wygląda tak samo, niezależnie od towarzystwa. AC w tym wypadku pozwala na dobranie poszczególnych elementów pod siebie.

Kolejną kwestią będzie skorzystanie z dostępnych pomocy. Liczba dostępnych ofert na rynku może przytłaczać, przez co zwiększa się szansa na spotkanie wątpliwej jakości przedsiębiorstwo, które może nawet nas oszukać. Dlatego warto skorzystać z, chociażby internetowych porównywarek, które wyświetlą Ci aktualne oferty bezpiecznych towarzystw i agencji, wraz ze wszystkimi szczegółami. Jednym z takich narzędzi może być strona ubezpieczamy-auto.pl. Na wspomnianej stronie można znaleźć także wiele ciekawych artykułów, które pomogą Ci dobrać odpowiednią ofertę. Pozwalają także dowiedzieć się więcej na temat innych ubezpieczeń, jak chociażby polisy OC, która jest obowiązkowa w naszym kraju.

Przed czym nie chroni ubezpieczenie AC?

Mimo że opcje ochrony naszego pojazdu dostępne w danej ofercie mogą być dosyć rozległe, warto zapoznać się z warunkami OWU, w których dowiemy się, jakie zdarzenia nie zostaną poparte ubezpieczeniem. W wielu przypadkach taka sytuacja, jak awaria silnika nie podlega ochronie z polisy AC. 

Również warto zapoznać się z warunkami naszego ubezpieczenia za granicą, a także, na jaki czas zostało ono nabyte. Mogą to być bardzo ważne czynniki, jeśli mamy ochotę wybrać się na wakacje daleko poza Polskę. W każdym towarzystwie, zwłaszcza w tych bardziej zaufanych i cenionych wśród kierowców powinny być dostępne stosowne informacje na ten temat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*