Jakie ubezpieczenie wykupić na wakacyjną podróż samochodem?

Jakie ubezpieczenie wykupić na wakacyjną podróż samochodem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przed podróżą samochodem należy nie tylko napełnić bak i zapakować bagaże. Ważne jest także to, aby wykupić odpowiednie ubezpieczenie.

Wakacyjna podróż – dlaczego ubezpieczenie jest tak ważne?

Niestety według badań Blue Media aż 28 proc. Polaków zapytanych o to, czy ubezpieczają się na podróż, dało odpowiedź – nie. Pokazuje to, że wśród naszych rodaków wciąż panuje przekonanie, że podczas ich wyjazdu na pewno nic złego się nie stanie. 

To dobre podejście, jeżeli chodzi o komfort psychiczny, jednak każda dorosła osoba powinna sobie zdawać sprawę, że w trakcie podróży mogą wydarzyć się niespodziewane sytuacje i warto być przygotowanym.

Jaki rodzaj ubezpieczenia wybrać na podróż autem?

Skoro już wiadomo, że ubezpieczenie jest bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o wycieczkę, to teraz należy przejść do kolejnego etapu, czyli doprecyzowania, jaki model powinno się wybrać. Ma to znaczenie, ponieważ ubezpieczyciele w swojej ofercie mają zwykle różne pakiety, których charakterystyka może zostać dopasowana do indywidualnych preferencji klienta.

Taką odmianą jest na pewno ubezpieczenie na wakacyjną wycieczkę autem. Taki pakiet przewiduje różne zdarzenia i okoliczności, które w przypadku wystąpienia mogą generować spore koszty. Z odpowiednim pakietem można zapewnić bezpieczeństwo. 

Ubezpieczenie Assistance – dobre rozwiązanie dla osób, które podróżują autem za granicą

Ubezpieczenie Assistance to pakiet, który jest prawdopodobnie jedną z lepszych opcji, na jakie może się zdecydować kierowca, który wybiera się w podróż za granicę. Najlepsze oferty może zagwarantować ubezpieczyciel, u którego ma się aktualnie wykupiony pakiet.

Co zapewnia pakiet Assistance? 

Dzięki niemu można uzyskać pomoc w zakresie technicznym, medycznym, informacyjnym i prawnym. Oczywiście dokładna zawartość pakietu zależy od tego, co aktualnie oferuje dany ubezpieczyciel. Dodatkowo za sprawą takiego pakietu można skorzystać z pomocy tłumacza, transportu, pobytu w szpitalu za granicą czy pojazdu zastępczego.

Alternatywne rozwiązanie – Assistance krótkoterminowe

Assistance krótkoterminowe jest pakietem, który można zakupić na przykład na 7, 15 lub 30 dni. W zależności od wybranego ubezpieczyciela zakres usług obejmuje także bezpłatne holowanie od 100 km do nawet 500 km od domu. W przypadku przekroczenia tej odległości klient płaci z własnej kieszeni. Oprócz tego można liczyć na warianty, które opisano wcześniej.

Jednak nie w każdym przypadku możliwe będzie skorzystanie z Assistance krótkoterminowego. Wielu ubezpieczycieli oferuje swoje pakiety wyłącznie posiadaczom samochodów nie starszych niż 10 lat. Ważny jest także okres karencji, czyli data, od której obowiązuje pakiet ubezpieczeniowy – warto pamiętać, aby wyruszyć w podróż tak, aby posiadacza chroniło Assistance krótkoterminowe.

Na jaki pakiet się zdecydować?

Ważnym elementem, jeżeli chodzi o oba pakiety, jest to, że wielu ubezpieczycieli nie wykonuje swoich usług w niektórych krajach, na przykład w państwach byłego ZSRR.

Znaczącą różnicą, która będzie decydować o wyborze pakietu, może być to, ile będzie trwała podróż – jeżeli krócej, to korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być Assistance krótkoterminowe.

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż, to warto wiedzieć też jakie leki zabrać ze sobą w podróż.

Zdjęcie główne: 99mimimi/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*