Jak szybko zapiąć dziecko w foteliku? Zobacz nasze porady!

W drodze
Jak szybko zapiąć dziecko w foteliku? Zobacz nasze porady!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kwestia dziecięcego fotelika wielu rodzicom spędza sen z powiek. Dzisiaj przyjrzymy się trikom, dzięki którym zapinanie w nim dziecka będzie łatwiejsze!

Transport malucha w samochodzie – istotna kwestia podczas rodzinnych podróży

Rodzinne trasy samochodem potrafią być naprawdę świetnym przeżyciem, o ile oczywiście odpowiednio się do nich przygotujemy. Nie da się ukryć, że przewożenie małego dziecka w aucie, w szczególności jeżeli szykujemy się do dalszej podróży, wcale nie jest łatwe. Bezpieczeństwo malucha jest oczywiście naszym priorytetem, lecz nie możemy zapominać o jego wygodzie czy komforcie. Jeżeli bowiem nie skupimy się również i na tych kwestiach, trasa nie będzie przyjemna ani dla dziecka, ani dla nas.

Na szczęście, jeśli będziemy pamiętać o kilku najważniejszych elementach, będziemy w stanie perfekcyjnie zapanować nad całą sytuacją. Nie potrzeba wiele, by zapewnić spokojną podróż naszej pociesze oraz nam samym. Warto jednak mieć na uwadze kilka najistotniejszych kwestii.

Dlaczego możemy mieć problemy z właściwym zapięciem dziecka?

Najważniejszy jest oczywiście odpowiedni wybór fotelika. O tym, jak najlepiej go dobrać, a także, o jakich parametrach powinniśmy w pierwszej kolejności pamiętać, powiemy sobie kiedy indziej. Teraz skupmy się na tym, w jaki sposób powinniśmy zapinać w nim dziecko. Wcale bowiem nie musi to być taka prosta kwestia, jak niektórym może się wydawać.

Wielu rodziców z pewnością ma świadomość, jak uciążliwym procesem jest odpowiednie zapięcia dziecka w foteliku, a także trwałe przytwierdzenie samego fotelika do siedzenia. Bezpieczeństwo to jedna sprawa. Dodatkowo musimy oczywiście pamiętać o samym komforcie maluszka. Jeżeli mu go nie zapewnimy, mówienie, że to dla jego bezpieczeństwa, na nic się zda. Oczywiście każde dziecko może na podróże autem reagować inaczej, lecz znalezienie odpowiedniego balansu z pewnością sprawi, że nasza pociecha będzie czerpała przyjemność z samochodowych podróży.

Sposoby na szybkie i skuteczne zapięcie dziecka w foteliku

Jak więc zapiąć dziecko w foteliku zarówno szybko, jak i bezpiecznie? Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiednim napięciu pasów – na tyle, by pomiędzy pas a malucha mogły wejść dwa palce. Da mu to odpowiednią swobodę, a także zapewni właściwy poziom ochrony. Jeżeli zaś chodzi o uprząż fotelika, nie powinniśmy tutaj oszczędzać na sile – koniecznie napnijmy te pasy tak mocno, jak tylko się da.

Jak zabrać się za to sprawnie? Najlepiej maksymalnie wyciągnąć pasy i usadzić dziecko na miejscu. Następnie należy ściągnąć do siebie pasy i zapiąć je, stosując się do powyższych rad. Dzięki temu proces zapinania będzie naprawdę szybki, a co najważniejsze da nam oczekiwane efekty!

Zdj. główne: DayronV/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*