Maszyny rolnicze. Niebezpieczeństwo i wielka odpowiedzialność

Maszyny rolnicze. Niebezpieczeństwo i wielka odpowiedzialność
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wieś to niebezpieczne miejsce dla najmłodszych. Pomimo tego, że ruch drogowych jest zazwyczaj znikomy, nie możemy pozwolić, by fakt ten uśpił rodzicielską czujność. Każdego roku, na obszarach wiejskich dochodzi do wielu wypadków zagrażających życiu i zdrowiu.

Zwłaszcza okres letni obfituje w drastyczne informacje napływające ze wsi. Żniwa to okres intensywnej pracy, jednak w parze z nią powinna iść również odpowiedzialność i wyobraźnia. Nieprawidłowa organizacja gospodarstwa rolnego, brak zachowania należytej ostrożności i uczestnictwo dzieci w czasie wykonywania prac rolniczych, pośpiech i natłok obowiązków to główne przyczyny tragicznych wydarzeń z udziałem najmłodszych.

Niezwykle ważne jest, by kierujący maszynami zwracali uwagę na osoby postronne, które nie zawsze zdają sobie konsekwencji ze swoich działań. Maszyny rolnicze to narzędzia pracy naszpikowane niebezpieczeństwem z każdej strony. Wystające elementy, czy zaostrzone końce to tylko wierzchołek góry lodowej.

W końcu, podczas wypadów na wieś ważne jest, by odpowiednio dopilnować swoją pociechę. Zadbaj, by wszystkie ostre narzędzia pracy nie stanowiły zagrożenia. Podobnie w przypadku ciągników, czy kombajnów, które przyciągają najmłodszych.

(Photo by Spencer Pugh on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*