Samochód służbowy? Na pewno nie w Amazonie

Samochód służbowy? Na pewno nie w Amazonie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do benefitów pracowniczych oferowanych przez najbardziej renomowane firmy. Wysoka pozycja zazwyczaj łączy się z większymi przywilejami. Jak się okazuje, sytuacja wygląda zgoła inaczej w Amazonie.

Na łamach serwisu Business Insider opublikowany został wywiad z Marianem Sepesi, dyrektorem regionalnym operacji w Amazon na region CEE. Jak się okazuje – w kwestii benefitów Amazon wyznaje zasadę równości. Z pewnością jest to niemały szok dla wielu kandydatów na stanowiska wyższego szczebla.

Amazon oferuje takie same przywileje każdemu pracownikowi, niezależnie od stanowiska czy pozycji w firmie. Jak mówi Sepesi – U nas naprawdę nikt nie ma służbowego samochodu, nawet managerowie wyższego szczebla. Ja też byłem zaskoczony, że wszyscy pracownicy mają te same benefity, wszyscy traktowani są na równi. Manager, jeśli chce, może tak jak każdy, skorzystać z firmowego autobusu, który bezpłatnie dowozi pracowników do centrów logistycznych. Taką firma ma filozofię. Uważam, że to słuszne.

Dyrektor regionalny przyznaje jednak, że dla wielu kandydatów na stanowiska wyższego szczebla jest to wada. Jak przekazał – zdarzało się, że menagerowie rezygnowali po miesiącu w obliczu otrzymania pracy z większymi benefitami.

(Photo by Bryan Angelo on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*