Motocykl dla kobiety – czym powinien się charakteryzować?

Motocykl dla kobiety – czym powinien się charakteryzować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykle to pojazdy, które cieszą się sporą popularnością wśród obu płci. Prezentujemy garść informacji o tym, czym powinny się charakteryzować modele wybierane przez panie.

Ważne są waga i wielkość – czyli co wpływa na wybór?

Podczas dokonywania wyboru idealnego motocykla każda kobieta powinna pamiętać, że prowadzenie nowej maszyny będzie łatwiejsze, jeśli zadbamy o odpowiednie określenie punktu ciężkości. Przekonanie, że ciężkie modele nie nadają się dla delikatnej kobiety, jest błędne – znacznie istotniejszy jest stosunek wagi do rozmiarów motocykla. Jeśli sięgniemy po egzemplarz o sporej wadze, zadbajmy o to, by był dość niewielki. Małe i ciężkie motocykle prowadzi się znacznie lepiej niż te duże i lekkie.

Kluczowym aspektem jest przede wszystkim wysokość siedzenia. Kobiety są naturalnie drobniejsze od mężczyzn – producenci motocykli biorą jednak pod uwagę wymagania pań i oferują wśród swoich modeli także nieco mniejsze pojazdy. W przypadku jednośladów dla kobiet najczęściej spotkamy się z siedziskiem na wysokości około 75–80 centymetrów, jednak nie brakuje rozwiązań dla osób zarówno wyższych, jak i niższych.

Warto dobrać rodzaj motocyklu do naszych własnych upodobań

Rynek oferuje obecnie ogromny wybór, przez co podjęcie decyzji może być naprawdę trudne. Zakup jednośladu pójdzie sprawniej, jeśli wcześniej zastanowimy się nad tym, kiedy będziemy go używać – czy będzie nam służył w codziennych dojazdach do pracy, czy tylko podczas wakacji. Warto także określić, po jakich drogach będziemy się poruszać: asfaltowych, szutrowych czy też leśnych. Nasze indywidualne preferencje mają decydujący wpływ na zadowolenie z konkretnego modelu. Niezależnie od wyboru kupno jednośladu będzie doskonałym pomysłem dla kobiet, które lubią szybką i dynamiczną jazdę.

Top 6 motocykli wybieranych przez kobiety

Analiza preferencji kobiet pozwala na zaprezentowanie najczęściej wybieranych przez nie motocykli. Wzięliśmy pod uwagę parametry kluczowe dla wygody jazdy, takie jak waga i wysokość siedzenia. Nie pominęliśmy także aspektu osiągów pojazdu – to niezwykle ważne w kwestii jednośladów. Zapraszamy do naszego rankingu!

1. Suzuki Bandit 650S

To propozycja dla kobiet, które mają już pewne doświadczenie w jeździe motocyklami. Suzuki Bandit 650S waży nieco ponad 200 kilogramów, a wysokość siedzenia wynosi 800 mm – zarówno drobne, jak i nieco wyższe kobiety nie będą mieć problemów z jego prowadzeniem. Wykorzystano tutaj czterosuwowy, czterocylindrowy silnik rzędowy, który pozwala na przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 4 sekundy. Zbiornik mieści 19 litrów paliwa.

2. AJP PR3 Enduro

Za wyborem tego modelu przemawiają jego gabaryty i cena, ale także polityka producenta, który za wszelką cenę chce, by każdy otrzymał produkt, na jakim mu zależy. AJP PR3 Enduro to doskonała propozycja dla kobiet – jest to motocykl niewiele wyższy od Bandita; wysokość siedzenia wynosi 840 mm. Jednoślad marki AJP doskonale sprawdzi się w jeździe po trudnych terenach. Pojemność baku to 7,5 litra, a moc silnika wynosi 20 koni mechanicznych.

3. Yamaha XV 535 Virago

Cruiser dla trochę niższych kobiet. Jego wysokość to jedynie 720 mm, a waga wynosi zaledwie 182 kilogramy. Zaletą Yamahy Virago jest klasyczny wygląd i niska cena. Silnik o mocy 44 koni mechanicznych pozwala na osiągnięcie prędkości 100 km/h w 7 sekund.

4. Yamaha XJ6 Diversion

To znacznie szybszy model z oferty tego producenta – XJ6 Diversion przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Wysokość siedzenia to 785 mm, a waga z pełnym bakiem – 222 kilogramy. Yamaha XJ6 Diversion to doskonały wybór do dynamicznej jazdy za miastem.

5. Suzuki DR-Z 400 SM

Wysokość siodła tego modelu to 890 mm, a waga wynosi jedynie 134 kilogramy. Choć jest to najwyższy motocykl w zestawieniu, ze względu na niezwykłą lekkość może przypaść do gustu wielu kobietom. Suzuki DR-Z 400 SM odznacza się łatwością prowadzenia, a jego maksymalna prędkość wynosi 151 km/h.

6. Kawasaki Ninja 250R

Kawasaki Ninja 250R to dość niski model – wysokość siedzenia motocykla to 774 mm, z kolei jego waga to jedynie 154 kilogramów. To rozwiązanie dla kobiet, które doceniają komfort prowadzenia i zwinność pojazdu. Zbiornik pomieści 17,8 litra paliwa, a moc maksymalna silnika wynosi 33 konie mechaniczne.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*