Pierwsza runda Drift Toruń Series za nami! Pilarczyk na podium!

Pierwsza runda Drift Toruń Series za nami! Pilarczyk na podium!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po raz pierwszy w tym roku! Na ten moment czekali zarówno drifterzy jak i pasjonaci tego sportu. Popularne wydarzenie w końcu mogło się odbyć dzięki zniesieniu niektórych obostrzeń sanitarnych. Kto znalazł się na podium?

Pierwsza Runda Drift Toruń Series odbyła się dwa tygodnię temu. To nowa liga, która ma na celu promować drift wśród talentów, które nie posiadają dużego budżetu. To właśnie koszta przygotowawcze powstrzymują nowych zawodników przed wzięciem udziału w ogólnopolskich zawodach.

Generalnie mówiąc, polska scena driftu z roku na rok dynamicznie się rozwija, a najlepsi krajowi zawodnicy startują w ramach Driftingowych Mistrzostw Polski czy też Pucharu Polski Drift Open. To właśnie tam ujrzymy najbardziej zaawansowane technologicznie maszyny generujące moc powyżej 1000 koni mechanicznych.

DTS startuje w trzech klasach – Street, Pro oraz Open. Co ciekawe, w tej pierwszej mogą wystartować seryjne samochody – teraz nic nie stoi na przeszkodzie! Profesjonalne maszyny startują w klasie Open.

W inauguracyjnej rundzie DTS wzięła udział Karolina Pilarczyk, która ostatecznie znalazła się na drugim miejscu, tuż za Adamem Zajączkiem. Podium uzupełnił Dominik Kur.

(Fot. materiały prasowe)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*