Nissan Ariya po raz pierwszy w Polsce!

Nissan Ariya po raz pierwszy w Polsce!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najnowszy model ma za zadanie otworzyć nowy rozdział w historii japońskiej marki. Ariya łączy cechy charakterystyczne dla dwóch flagowych modeli marki – Qashqaia i LEAF. Najnowsze dzieło japońskich inżynierów zawitało także do kraju nad Wisłą.

Prezentację Nissana Ariya można porównać do premiery filmu bazującego na książce. Wcześniej, opowiadając o strategii Nissan NEXT, o tym jak widzimy naszą przyszłość jako marki, mogliśmy używać wyłącznie słów. Teraz dołączył obraz. Demonstrując nasze najnowsze dzieło dokładnie pokazujemy, w jaki sposób łączymy dwa filary – pojazdy elektryczne i crossovery – w jednym modelu. To niezwykle ekscytujący moment. Zwłaszcza w takim kraju jak Polska, gdzie w przypadku Nissana odsetek sprzedaży samochodów elektrycznych w całkowitej liczbie zarejestrowanych aut wyniósł w 2020 roku ponad 6%. To kilkukrotnie więcej niż rynkowa średnia.

przekonuje Tomasz Latała-Golisz, Dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe

Największą zaletą Ariyi jest bezgłośny i pozbawiony wibracji bezemisyjny napęd, na który składają się dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 394 koni mechanicznych. Pozwala to osiągnąć setkę w zaledwie 5,1 sekundy! Dobre osiągi, atrakcyjny wygląd i funkcjonalność – czego więcej chcieć?

(Fot. materiały prasowe Nissan)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*