Pomóżmy Amelce w zbiórce! Wyjątkowa Skoda okrąży kraj!

Pomóżmy Amelce w zbiórce! Wyjątkowa Skoda okrąży kraj!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mała Amelka Gmyrek śmieje się i dokazuje, jednak jej rodzice, przyjaciele i wszyscy ludzie dobrej woli walczą z czasem. Dziewczynka jest chora na SMA – to rdzeniowy zanik mięśni, który niszczy każdy mięsień – odpowiedzialny za chodzenie, siedzenie, oddychanie… Szansą dla półtorarocznego dziecka jest horrendalnie drogie leczenie. W uzyskaniu funduszy pomaga… niezwykła Skoda!

Choć Amelka nie zdaje sobie jeszcze z tego w pełni sprawy, to z każdym dniem walczy o życie. SMA to choroba śmiertelna, jednak lekarze na całym świecie podejmują walkę o leczenie najmłodszych z tym „wyrokiem”. Warunek jest jeden – kosztującą 9 milionów złotych terapię (!) należy rozpocząć zanim dziecko będzie ważyło 13,5 kilograma. Rodzice mają zapas – 2,5 kilograma. A czasu coraz mniej…

Na pomysł niezwykłego wsparcia wpadli przyjaciele rodziny. Tak rozpoczęła się niezwykła akcja Skoda dla Amelki. Niezwykły Favorit, w cudownym stanie został odrestaurowany i przygotowany do podbijania świata. Samochód został zlicytowany, jednak na nowo zbiera środki na leczenie dziecka.

30-letnie auto zostało odnowione praktycznie do fabrycznego stanu. 16 maja wyruszy w Polskę, aby zbierać środki na waleczną Amelkę. Na początku zobaczą ją fani motoryzacji w Strzegomiu, którzy pojawią się na tamtejszym zlocie. Na początku organizatorzy planują podróż po Dolnym Śląsku, ale kto wie? Może uda się ją pokazać również w innych rejonach Polski?

Nasza redakcja objęła patronat nad zbiórką i będzie aktywnie ją wspierać. Na łamach naszych portali zobaczycie relacje ze zlotów i zapowiedzi. Będziemy też informować jak wspierać dziewczynkę podczas jej walki! Do zobaczenia w Strzegomiu!(fot. materiały organizatora zbiórki)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*