Pomoc drogowa w Krakowie – dlaczego powinniśmy skorzystać z jej oferty?

Pomoc drogowa w Krakowie – dlaczego powinniśmy skorzystać z jej oferty?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kraków jest jednym z większych miast w Polsce, dlatego nie dziwi fakt, że funkcjonuje tu wiele firm świadczących usługi pomocy drogowej. Kontakt do zaufanej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej powinien mieć każdy kierowca. Jej pracownicy pomogą nam nie tylko w przypadku konieczności odholowania auta, ale też w wielu innych sytuacjach – podpowiada pomoc drogowa karambol z Krakowa.

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa: po pierwsze starajmy się jeździć jak najbezpieczniej

Firmy specjalizujące się w pomocy drogowej pomogą nam zadbać o bezpieczeństwo w trasie. Jednocześnie jako kierowcy powinniśmy zrobić wszystko, żeby jeździć jak najbezpieczniej. Zdaniem pracownika pomocy drogowej z Krakowa większość wypadków na drodze nie jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi (jak na przykład burza z gradem), a nieuwagą i brawurą kierowców.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników ruchu drogowego jest najważniejsze. Jeżeli bardzo nam się spieszy, zamiast dodawać gazu wyjedźmy kilkadziesiąt minut wcześniej. W żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu (nawet gdy piliśmy wczoraj). Kiedy jesteśmy zdenerwowani, postarajmy się ochłonąć, a dopiero później wsiąść do samochodu.

W Polsce śnieg spada każdego roku, dlatego należy zadbać o odpowiednio wczesną wymianę opona na zimowe. Choć jazda w oponach zimowych może być mniej komfortowa, postawmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Kiedy należy zadzwonić po pomoc drogową?

Po pomoc drogową możemy zadzwonić w różnych sytuacjach. Jedną z najbardziej oczywistych jest ta, kiedy nasze auto odmawia nam posłuszeństwa, a my nie jesteśmy w stanie go naprawić. Pamiętajmy, że zanim zadzwonimy po pomoc drogową powinniśmy zabezpieczyć pojazd i naszych pasażerów. Konieczne jest wystawienie trójkąta ostrzegawczego (odległość trójkąta od samochodu zależy między innymi od tego czy znajdujemy się na terenie zabudowanym czy niezabudowanym). W przypadku awarii pojazdu należy jak najszybciej z niego wysiąść i udać się na pobocze (nawet, gdy jest zimno i pada deszcz). Idealnie byłoby, gdybyśmy posiadali kamizelki odblaskowe dla siebie i naszych pasażerów.

Dopiero, gdy wszyscy jesteśmy bezpieczni, można zadzwonić do zaufanej pomocy drogowej. Postarajmy się podać pracownikowi naszą dokładną lokalizację, a także możliwie jak najbardziej szczegółowo wytłumaczyć mu co dzieje się z naszym pojazdem.

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się pomocą drogową w Krakowie?

Duża ilość firm zajmujących się pomocą drogową w Krakowie sprawia, że ceny są niższe a zakres usług szeroki. Od pomocy drogowej możemy oczekiwać nie tylko tego, przetransportuje nasze auto na lawecie. Jeżeli usterka nie jest poważna, możliwe jest dokonanie naprawy w terenie. Taka usługa jest znacznie tańsza niż przetransportowanie samochodu do warsztatu. Inne usługi, których możemy oczekiwać to między innymi dowiezienie benzyny i oleju napędowego, otwarcie zatrzaśniętych lub zamarzniętych drzwi auta, pomoc gdy zatankowaliśmy niewłaściwe paliwo. W sytuacji gdy nasze auto zepsuje się wieczorem, w odległości co najmniej 100 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania, możemy oczekiwać, że pomoc firma specjalizująca się w pomocy drogowej zapewni nam hotel.

Pamiętajmy, że szeroki wybór usług nie jest jedynym kryterium wyboru. Równie ważne jest, żeby pomoc drogowa dysponowała liczną flotą pojazdów (są okresy, gdy wypadki zdarzają się bardzo często – firma, która ma za mało pojazdów nie będzie w stanie obsłużyć klientów na czas). Sprawdźmy też czy interesująca nas pomoc drogowa świadczy usługi 24 godziny na dobę.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*