Jakie leki zabrać w podróż z dzieckiem?

Jakie leki zabrać w podróż z dzieckiem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dłuższa podróż autem z dzieckiem może niestety przynieść wiele nieprzewidzianych zdarzeń. W jakie leki najlepiej jest się zaopatrzyć?

Na dłuższą trasę samochodem należy się odpowiednio przygotować. Choć niewątpliwie wyprawa autem daje nam o wiele większą elastyczność, nie wszystko będziemy w stanie przewidzieć, w szczególności jeżeli w podróż wybieramy się wraz z naszą pociechą. Niezwykle przydatne mogą w tym przypadku być konkretne leki, które w niektórych okolicznościach zaoszczędzą nam czasu oraz nerwów. Co więc powinno się znaleźć w naszej podręcznej apteczce?

Lek na chorobę lokomocyjną

Nawet jeżeli nasze dziecko nigdy nie miało większych problemów z chorobą lokomocyjną, nie oznacza to, iż nigdy się ona nie objawi. Oczywiście, jeżeli mówimy o nastolatku, to ryzyko jest dość niewielkie, lecz w przypadku małego dziecka naprawdę warto mieć pod ręką lek, który może pomóc mu przetrwać podróż bez nudności.

Warto dobrać lek, który będzie posiadał jak najmniej skutków ubocznych. Często bowiem leki na chorobę lokomocyjną mogą powodować senność lub ogólne zmęczenie. Warto jest więc zawczasu rozejrzeć się za właściwym specyfikiem, dzięki czemu podróż minie naszemu maluchowi w spokoju.

Lek przeciwbólowy/przeciwzapalny

Warto pomyśleć o tym przede wszystkim, gdy trasa będzie trwać kilka bądź nawet kilkanaście godzin lub gdy jedziemy do innego kraju i nie orientujemy się, gdzie może znajdować się najbliższa apteka. Jeżeli nasze dziecko dostanie gorączki lub innego stanu zapalnego, będziemy w stanie od razu zainterweniować przez podanie odpowiedniego leku. Oszczędzimy dzięki temu czas na poszukiwaniach apteki, a dodatkowo będziemy w stanie natychmiastowo pomóc maluchowi.

Lek na gojenie ran

Wakacyjny wyjazd niestety wiąże się często z konfrontacją z komarami. Odruchem jest oczywiście drapanie miejsc ukąszenia, a to prowadzi do tworzenia się nieprzyjemnych ran. To właśnie dlatego w podróż naprawdę warto zabrać jakiś środek, który przyspieszy ich gojenie. Może się również przydać w momencie, gdy dziecko zrobi sobie ranę w jakikolwiek inny sposób.

Nie można również zapominać o środku, który będzie odstraszać komary. Oczywiście to wszystko zależy od tego, gdzie i kiedy udajemy się w podróż, lecz mimo wszystko warto mieć taki środek pod ręką. Dzięki temu uchronimy nasze dziecko przed nieprzyjemnymi ukąszeniami.

Środki na ból gardła oraz katar

Gwałtowna zmiana środowiska może być dla organizmu szokiem i dzieci nie są wyjątkiem. Śluzówka nosa może nie być przystosowana do czystszego powietrza, a także mogą pojawić się drobne infekcje. Warto się więc zaopatrzyć w aerozol do nosa, a także w tabletki lub spray na ból gardła. Witaminy również są tutaj wskazane!

Zdjęcie główne: unsplash.com/Lucia Macedo

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*