Pomoc drogowa w Krakowie – jak znaleźć firmę, która spełni nasze oczekiwania

Pomoc drogowa w Krakowie – jak znaleźć firmę, która spełni nasze oczekiwania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W Krakowie i innych wielkich polskich miastach działa coraz większa ilość firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Duża konkurencja sprawia, że przedsiębiorstwa te zaczynają walczyć o klienta oferując szeroki zakres usług i przystępne ceny. Czym się kierować przy wyborze pomocy drogowej?

Jakie usługi świadczą firmy zajmujące się pomocą drogową?

Doświadczony pracownik pomocy drogowej z Krakowa zauważa, że zakres usług w jego branży stale się rozszerza. Kierowcy mogą oczekiwać od pomocy drogowej nie tylko odholowania samochodu. Firmy tego typu często oferują dowożenie paliwa, pomoc w otwieraniu zatrzaśniętych lub zamarzniętych drzwi auta, wymianę opon. Jeżeli nasze auto zepsuje się w trasie, pracownik pomocy drogowej może spróbować naprawić je na miejscu. Gdy nie będzie to możliwe, może odholować pojazd do warsztatu samochodowego, natomiast klientowi zaoferować auto zastępcze. Pomoc drogowa może się zobowiązać do zapewnienia klientowi hotelu w sytuacji, gdy jego auto zepsuje się wieczorem, w odległości powyżej 100 kilometrów od miejsca zamieszkania.

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa – jak się zachować po awarii samochodu

Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przypomina, że w momencie awarii samochodu pierwszą rzeczą, o którą musimy zadbać jest bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników ruchu drogowego. Dopiero później możemy kontaktować się z pomocą drogową. Gdy nasze auto odmówi nam posłuszeństwa, powinniśmy jak najszybciej zjechać na pobocze i opuścić pojazd. Nikt z pasażerów nie ma prawa przebywać w uszkodzonym samochodzie nawet wtedy, gdy warunki pogodowe są niesprzyjające. Idealnie byłoby, gdybyśmy posiadali kamizelki odblaskowe dla siebie i współpasażerów. Dzięki nim będziemy lepiej widoczni dla innych pojazdów. Miejsce, w którym stoi nasze auto musi być odpowiednio zabezpieczone przy pomocy trójkąta ostrzegawczego (jego odległość od samochodu jest uzależniona od tego czy znajdujemy się na terenie zabudowanym, niezabudowanym czy też na autostradzie).

Gdy my i nasi pasażerowie jesteśmy bezpieczni, możemy zadzwonić po pomoc drogową. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa radzi, żeby w trakcie rozmowy być bardzo precyzyjnym. Postarajmy się podać swoją dokładną lokalizację. Ważne jest też, żeby możliwie jak najbardziej szczegółowo wytłumaczyć pracownikowi co stało się z naszym pojazdem.

Na co zwracać uwagę wybierając pomoc drogową?

Choć w Krakowie działa wiele firm oferujących pomoc drogową, poziom ich usług może się znacznie różnić. Przed nawiązaniem współpracy dobrze jest porównać oferty kilku lub kilkunastu firm. Pamiętajmy jednak, że szeroki zakres usług to jeszcze nie wszystko. Najlepiej jest współpracować z firmami posiadającymi dużą flotę pojazdów, pracującymi przez 24 godziny na dobę. W pewnych okresach (święta, pierwszy śnieg) pomoc drogowa wyjeżdża do klientów znacznie częściej niż zazwyczaj. Jeżeli nasza firma nie ma dostatecznie dużej floty pojazdów, nie będzie w stanie udzielić nam pomocy na czas.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego

Jako kierowcy powinniśmy zrobić wszystko, żeby zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu drogowego. Pracownik pomocy drogowej z Krakowa przypomina nam o regularnych przeglądach auta (sprawny pojazd to podstawa). Radzi również, żeby unikać jazdy w trudnych warunkach pogodowych, gdy nie jest to naprawdę konieczne. Nawet najlepsi kierowcy mogą wpaść w tarapaty podczas burzy czy nagłego ataku zimy.  

Pomoc Drogowa Kraków, Holowanie
Piotra Wysockiego 30, 31-310 Kraków
Telefon: 500 303 303

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*