Słynny Ford Mustang Mach 1 Adama Klimka sprzedany za zawrotną cenę!

Aktualności
Słynny Ford Mustang Mach 1 Adama Klimka sprzedany za zawrotną cenę!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kultowe pojazdy potrafią osiągać na aukcjach zawrotne ceny. Świetnie pokazał to przykład Forda Mustanga Mach 1 z 1973 roku, który został przygotowany przez dziennikarza TVN Turbo Adama Klimka. 

Adam Klimek to dziennikarz motoryzacyjny, który znany jest między innymi ze swojego programu, w którym odrestaurowuje stare klasyki. Właśnie takim autem jest Ford Mustang Mach 1 z 1973 roku, którego zakupił za 55 tys. zł. Auto po kompletnej rozbiórce zostało w pełni odnowione, a także zmodyfikowane, gdyż wyposażono je w manualną skrzynię biegów, nowe zawieszenie czy też zmodyfikowany tylny dyferencjał. Samochód posiada potężny silnik, który powstał na bazie bloku z jednostki Cleveland Cobra Jet 351 i rozpędza tego pony cara do setki w mniej niż sześć sekund. 

Ostatecznie samochód trafił na licytację na portalu bidcar.pl, gdzie cena wywoławcza wynosiła zaledwie 2310 złotych. W ciągu zaledwie godziny od rozpoczęcia cena wynosiła już ponad 160 tysięcy, a ostatecznie stanęła na 260 001 zł. Szczęśliwym nabywcą jest pani Katarzyna Mrowiec spod Częstochowy, która posiada między innymi Forda Mustanga Bullita. 

zdj. główne: materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*