A2: podręcznikowy korytarz życia w wykonaniu kierowców [NAGRANIE]

A2: podręcznikowy korytarz życia w wykonaniu kierowców [NAGRANIE]
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dramatyczna sytuacja rozegrała się pod koniec czerwca, gdy na autostradzie A2 doszło do niebezpiecznego zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Poszkodowany w wypadku wymagał natychmiastowej pomocy medycznej, która mogła niezwykle szybko dotrzeć na miejsce dzięki wspólnemu wysiłkowi kierowców.

W czwartek, 29 czerwca, po godzinie 14:00 na 27 kilometrze autostrady A2 w kierunku Świecka doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący samochodem ciężarowym marki DAF zjechał na pas awaryjny, na którym znajdował się pojazd obsługujący autostrady. W wyniku zderzenia DAF został odrzucony i zatrzymał się na barierze pasa rozdziału. Niestety, wewnątrz uderzonego samochodu znajdował się pracownik, który potrzebował teraz sprawnej pomocy medycznej.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Na słowa uznania zasługują kierowcy, którzy stojąc w wielokilometrowym korku utworzyli podręcznikowy korytarz życia. To pozwoliło na natychmiastowe dotarcie do poszkodowanego i przetransportowanie do pobliskiego szpitala w celu udzielenia kompleksowej pomocy medycznej.

(Fot. Policja)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*