Poznaj te wskazówki i spakuj się po mistrzowsku

Poznaj te wskazówki i spakuj się po mistrzowsku
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urlopowa destynacja wybrana, kwatera zarezerwowana, transport zorganizowany – można więc ruszać w drogę! Zaraz, zaraz… A bagaże spakowane? Przez wielu jest to najmniej lubiany etap przygotowań do wyjazdu. Wystarczy jednak trzymać się kilku zasad, by usprawnić ten proces, przebrnąć przez pakowanie całkowicie bezboleśnie i ruszyć w trasę w pełni przygotowanym. Jak się do tego zabrać?

Lista rzeczy do spakowania podstawą udanych przygotowań

Pakowanie na wakacje – czy można je jakoś zaplanować? Oczywiście! Ogromnym udogodnieniem jest sporządzenie wcześniej listy rzeczy do zabrania. Fakt, może i takie rozwiązanie kojarzy się głównie z wyjściem do sklepu na większe zakupy, ale znakomicie sprawdza się też przed wyjazdem, pozwalając okiełznać tę część przygotowawczego rozgardiaszu. Dobrze zacząć tworzyć listę na około dwa tygodnie przed planowanym terminem opuszczenia domu. Wstępem powinno być podzielenie listy na kilka sektorów: ubrania, kosmetyki, elektronika, artykuły spożywcze (na drogę lub do wykorzystania podczas pobytu), dzięki czemu łatwiej będzie stopniowo uzupełniać kolejne podpunkty i nie pogubić się.

Uporządkowany wykaz pozwoli kontrolować poszczególne działy bagażowego rejestru i zorientować się, czy przypadkiem któraś pozycja nie uległa zdublowaniu, a tym samym uniknąć niepotrzebnego chaosu.

Co powinno znaleźć się w bagażu?

Na to pytanie da się odpowiedzieć w dość prosty sposób. Bagaż powinien zawierać ubrania oraz akcesoria dostosowane do specyfiki wyjazdu i form spędzania czasu, jakie planujemy praktykować. Wyprawa w góry wymaga zabrania butów trekkingowych, mapy, termosu i odzieży outdoorowej, z kolei podróż nad morze wiąże się ze spakowaniem znacznie lżejszych elementów garderoby, stroju kąpielowego czy dmuchanych zabawek. Ważne też, bez względu na cel wyjazdu, by pamiętać o rzeczach, które przydadzą się w czasie gorszej aury. Pogoda lubi zaskakiwać, dlatego kurtka przeciwdeszczowa, wiatrówka, parasol czy ochronne pokrowce na bagaż niewątpliwie trzeba wziąć pod uwagę, kompletując ekwipunek.

Należałoby pomyśleć również o możliwości dopasowania stroju do okazji. W planach jest wytworna kolacja, wizyta w muzeum albo galerii sztuki? W walizce nie może zatem zabraknąć bardziej eleganckich szat. Gustowna sukienka, buty na obcasie, kopertówka, koszula czy ciemne spodnie z pewnością dadzą sposobność skomponowania stylizacji adekwatnej do charakteru miejsca.

Nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę

Pośpiech nikomu nie służy. Pakowanie się na ostatnią chwilę to prosty sposób, by – nawet z listą – przeoczyć niektóre istotne składowe bagażu. Spisywanie listy warto skończyć na kilka dni przed wyjazdem, by następnie móc na spokojnie przynajmniej z dwudniowym zapasem czasowym zainicjować układanie rzeczy w walizce czy plecaku. Dzięki metodycznemu podejściu do tematu można uniknąć przykrych niespodzianek. Ulubiona bluzka wciąż zalega w koszu na pranie, a ulubione kosmetyki są na wyczerpaniu. Ufff! Zdążysz jeszcze wyprać, zakupić, ewentualnie skorygować listę i bez stresu udać się na wymarzony wypoczynek.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*