Prace, które możesz samodzielnie wykonać przy aucie

Poradnik
Prace, które możesz samodzielnie wykonać przy aucie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie auta wiąże się często z wieloma kosztami. Na szczęście nie wszystkie usterki i awarie przy samochodzie wymagają od razu wizyty w warsztacie mechanika. Nie musisz wcale być wybitnie utalentowana i znać się na mechanice samochodowej, by dokonać prostych napraw i zabiegów pielęgnacyjnych. Oto prace, które możesz samodzielnie wykonać przy samochodzie. 

Wymiana i uzupełnienie płynów  

O ile nie planujesz wymiany płynów w samochodzie na produkty innej marki, z powodzeniem możesz spróbować dokonać wymiany samodzielnie. Jeśli nie czujesz się na siłach, by to zrobić, możesz poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną osobę. Najprostszą czynnością, jaką możesz wykonać przy samochodzie, jest uzupełnienie poziomu płynów: od płynu do spryskiwaczy, przez hamulcowy, po olej silnikowy.

Na zbiornikach przeznaczonych na poszczególne płyny widnieją jasne oznaczenia poziomu minimalnego oraz maksymalnego, dzięki czemu nie popełnisz poważnych błędów. Wystarczy odrobina uwagi i pewna ręka, by dobrze i skutecznie uzupełnić poziom płynów. Również dodatki do paliwa, wspierające pracę silnika, które kupisz w sklepie internetowym France Auto, możesz łatwo i sprawnie dodać do baku. Jeśli obawiasz się przeprowadzać te zabiegi i nie wiesz, od czego zacząć, w Internecie znajdziesz mnóstwo filmów o charakterze tutoriali, które pomogą Ci przejść przez ten proces. 

Prace naprawcze przy częściach samochodowych  

Jeśli masz nieco większe pojęcie o samochodach i mechanice niż przeciętny Kowalski, możesz spróbować samodzielnie dokonać prostych napraw lub wymiany części samochodowych. Czasem potrzebny będzie do tego bardziej profesjonalny sprzęt, na przykład stół warsztatowy od Metalfactor. Taki blat ułatwi pracę nad danym elementem i pozwoli wykonać naprawę bardziej dokładnie i precyzyjnie. Wymiany zarówno bardziej skomplikowanych części, jak i prostej żarówki w reflektorz możesz dokonać samodzielnie lub z pomocą bardziej doświadczonej osoby. Nie zawsze musisz płacić znacznie więcej w warsztacie mechanika. To naprawdę nie tak trudne! 

Wymiana kół i czyszczenie opon   

Bez profesjonalnego sprzętu wymiana opon jest niemożliwa, jednak zmiana koła nie wymaga specjalnych umiejętności. Jeśli masz zestawy kół letnich i zimowych, możesz bez problemu z użyciem podnośnika samochodowego i klucza je wymienić.

Jeśli chodzi o pielęgnację opon, możesz zadbać o ich stan przy pomocy kosmetyków samochodowych, które kupisz w Internecie, na stronie https://vertion.pl/pl/. Dzięki nim masz szansę przedłużyć żywotność i podnieść jakość opon, a także wizualnie uatrakcyjnić pojazd, ponieważ takie środki służą do auto detailingu, czyli bardzo dokładnego, precyzyjnego i dogłębnego czyszczenia samochodów. Dzięki takiemu zabiegowi pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń, kurzu i pyłu z zakamarków na oponach, dzięki czemu będą one mogły lepiej funkcjonować i służyć znacznie dłużej. Wcale nie potrzebujesz tu pomocy wulkanizatora. 

Naprawy przy samochodzie mogą być kosztowne i czasochłonne. Z kolei zabiegi pielęgnacyjne w profesjonalnym salonie, zazwyczaj są drogie, a nie do końca warte swojej ceny. Specjalistyczne kosmetyki możesz kupić online, a drobne naprawy z powodzeniem przeprowadzisz samodzielnie opierając się o materiały z Internetu. Nie bój się eksperymentować i próbować nowych rzeczy. Powodzenia!

Zdj. główne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*