Wysokiej klasy oleje silnikowe – dbamtomam.pl to najlepsze miejsce na zakup najlepszych produktów

Wysokiej klasy oleje silnikowe – dbamtomam.pl to najlepsze miejsce na zakup najlepszych produktów
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeżeli jest jedna rzecz, na której nie powinniśmy oszczędzać w samochodzie, to z pewnością jest to olej silnikowy. Zapewnia on ochronę silnika i wszystkich jego komponentów i w bardzo dużym stopniu wpływa na poprawne działanie całego samochodu. Tylko sprawdzony wysokiej jakości preparat jest w stanie odpowiednio spełniać swoje funkcje, dlatego nie warto sięgać po tańsze zamienniki. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, co charakteryzuje dobry olej i gdzie najlepiej kupować takie produkty.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru oleju silnikowego?

Zacznijmy od tego, że w przypadku wyboru oleju silnikowego nie mamy pełnej swobody działania. Wszystko zależeć będzie od tego, jakim samochodem jeździmy i jaką posiada on jednostkę napędową. Rodzaj konstrukcji silnika ma bowiem kluczowe znaczenie podczas wyboru gęstości preparatu. W tym względzie należy ściśle kierować się zaleceniami producenta, który w instrukcji obsługi określa jakie parametry powinien mieć olej silnikowy.

Pierwszy podział pojawia się ze względu na wykorzystaną bazę – może on być mineralna, półsyntetyczna, oraz syntetyczna.

Przejdźmy do klasy lepkości, która określa właściwości płynięcia oleju w określonych temperaturach. Jest to podstawowy czynnik podczas wybierania oleju silnikowego a pomaga w tym klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers). Odpowiednio dobrana klasa lepkości gwarantuje, iż warstwa oleju będzie na tyle cienka, że przepłynie bez problemu przez cały silnik podczas rozruchu na zimno, a jednocześnie na tyle wytrzymała, aby zapewnić metalowym powierzchniom ochronę po rozgrzaniu się do temperatury pracy.

Przykładem niech będzie produkt o bardzo uniwersalnym zastosowaniu, czyli olej 5W30, który optymalną lepkość zachowa nawet w temp -30 stopni.

Gdzie kupić olej silnikowy?

Olej silnikowy kupować należy wyłącznie ze sprawdzonego źródła, gdzie sprzedawane są sprawdzone środki. Jeżeli nigdy nie słyszeliśmy o danym producencie, a cena jest bardzo atrakcyjna, taki olej może mieć naprawdę kiepskie właściwości i nie spełni dobrze swojej roli. Warto więc przed decyzją o zakupie sprawdzić opinie innych kierowców, które bez problemu znajdziemy w Internecie na różnego rodzaju forach i social mediach.  

W ofercie sklepu Dbamtomam zgromadziliśmy dla Ciebie niezwykle szeroką ofertę, z której bez problemu wybierzesz produkt spełniający wymagania Twojego auta. Stawiamy wyłącznie na najlepsze preparaty pochodzące od zaufanych, sprawdzonych i docenianych przez kierowców producentów. Kupuj tylko najlepsze oleje silnikowe – dbamtomam.pl.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*